اخبار عمومي
1398/02/22
 • استاندار همدان: انتخابات را فارغ از نگاه هاي حزبي برگزار مي کنيم+تصاويردرگالري

  استاندار همدان گفت: با تاسي از سياست هاي دولت تدبير و اميد مصمم هستيم فارغ از نگاه هاي حزبي و سياسي انتخابات پيش روي مجلس شوراي اسلامي را با ويژگي هايي همچون بي طرفانه، سالم، قانونمند و با مشارکت حداکثري برگزار کنيم.
 • به گزارش ايرنا، سيد سعيد شاهرخي روز شنبه در آيين معرفي اعضاي ستاد انتخابات استان همدان، از مجريان انتخابات پيش روي مجلس شوراي اسلامي خواست زمينه حضور و مشارکت حداکثري مردم در انتخابات را فراهم کنند.
  استاندار همدان ادامه داد: در انتخابات ارکاني ملاک عمل، رفتار و جهت گيري ها هستند که يکي از آنها مشارکت حداکثري مردم است.
  وي اضافه کرد: نظام مردم سالاري ديني بر پايه مشارکت جامعه بنيان نهاده شده و خواسته و ناخواسته در داخل و خارج از کشور نگاه ها به صندوق هاي راي است.
  استاندار همدان افزود: مقبوليت از نظام را نيز در صندوق هاي راي معرفي کرده ايم بنابراين ميزان حضور مردم در انتخابات حايز اهميت است و در اين راستا بايد اولين اصل مورد توجه زمينه سازي براي حضور حداکثري مردم باشد.
  شاهرخي يکي ديگر از ارکان انتخابات را قانونمندي عنوان کرد و گفت: انتخابات داراي الزاماتي است که مجريان و ناظران بايد آن را ملاک عملشان قرار دهند و هيچ کسي حق ندارد سليقه خود را اعمال کند.
  وي بيان کرد: سلامت انتخابات و صيانت از آراي مردم بايد به گونه اي باشد که مردم اعتماد داشته باشند و بدانند از راي آنها صيانت مي شود و در اين صورت شاهد افزايش مشارکت خواهيم بود.
  استاندار همدان بر رقابتي بودن انتخابات نيز تاکيد کرد و گفت: بايد شرايط نقش آفريني همه سليقه ها، گروه ها، احزاب و زمينه مشارکت حداکثري در انتخابات با رعايت چارچوب قوانين فراهم شود.
  وي از اعضاي ستاد انتخابات خواست هر ماه سه جلسه برگزار کرده و با نزديک شدن به انتخابات اين نشست ها هفتگي شود تا هماهنگي لازم بين تمامي ارکان انتخابات فراهم باشد.
  در اين آيين رييس و اعضاي ستاد انتخابات يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي استان همدان معرفي و بر اين اساس «مصطفي آزادبخت» معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار همدان به عنوان رييس و «ابوالقاسم الماسي» دبير ستاد شدند.
  همچنين محمدعلي محمدي رييس کميته امنيت، محمود عليپور مديرکل ثبت احوال به عنوان ديگر عضو ستاد انتخابات، محمدحسن ميرزايي به عنوان رييس کميته فناوري اطلاعات، سيدمحمدرضا ميرصفدري رييس کميته مالي و پشتيباني، اسدالله عباس زاده رييس کميته حراست و استعلامات، احسان شهابي رييس کميته امور حقوقي و اسدالله رباني‌مهر به عنوان رييس کميته اطلاع رساني منصوب شدند.
  يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي 2 اسفند امسال برگزار مي شود.