اخبار عمومي
1398/02/26
 • استاندار همدان: بازسازي خسارتهاي سيل با کمک سپاه شتاب مي گيرد+تصاويردرگالري

  استاندار همدان با تاکيد بر اينکه در بازسازي خسارتهاي سيل معين هيچ استاني نيستيم، گفت: همه توان استان براي ترميم و تعمير خرابي هاي داخل صرف مي شود و کمک سپاه پاسداران روند بازسازي را شتاب مي بخشد.
 • به گزارش ايرنا، سيد سعيد شاهرخي روز پنجشنبه در آيين افتتاح طرح هاي محروميت زدايي استان همدان اظهار داشت: در سيل اخير علاوه بر امدادرساني به حادثه ديدگان به عنوان استان معين به مناطق سيل زده همجوار ياري رسانديم اما در بهسازي معين هيچ استاني نيستيم.
  وي اضافه کرد: 134 ميلي متر بارش در طول 24 ساعت خسارتهاي بسياري در سراسر استان برجا گذاشت که به طور مستمر پيگير جبران اين آسيبها هستيم.
  استاندار همدان با اشاره به اقدامات خوب و ارزشمند سپاه در روستاهاي محروم گفت: در حال حاضر سپاه در زمينه تعمير و نوسازي خانه هاي روستايي کمک بزرگي محسوب مي شود.
  شاهرخي گفت: سيلاب به 50 هزار و 740 هکتار از زمين هاي کشاورزي و باغها آسيب زد و همچنين هشت هزار خانه را تخريب کرد که براساس تعهدات دولت اين ضرر و زيان ها جبران مي شود.
  وي به اهميت احياي بافتهاي فرسوده و بازآفريني شهري به ويژه در مناطق حاشيه اي همدان اشاره کرد و گفت: 2 هزار ميليارد ريال اعتبار در اين زمينه هزينه شده است و اين روند ادامه دارد.
  شاهرخي با بيان اينکه خانه هاي روستايي همدان بيشتر خشتي و گلي و بسيار آسيب پذير هستند، خاطرنشان کرد: سپاه طرح هاي محروميت زدايي خود را به سمت احياي اين بافتهاي فرسوده هدايت کند.