اخبار عمومي
1397/08/02
 • معاون استاندار: نيمي از جمعيت همدان تا 1404 وارد فعاليت ورزشي مي شوند

  معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار همدان گفت: نيمي از جمعيت اين استان تا سال 1404 وارد ورزشي در حوزه همگاني مي شوند.
 • به گزارش ايرنا، سيد سعيد شاهرخي روز سه شنبه در جلسه اعضاي شوراي عالي ورزشي همگاني همدان اظهار داشت: در حال حاضر همدان با برنامه ريزي صورت گرفته و فعاليت چشمگير هيات ورزش هاي همگاني برترين استان کشور در اين حوزه است.
  وي اضافه کرد: براساس سند توسعه ورزش همگاني تا سال 1404 بايد نيمي از جمعيت استان فعاليت همگاني در ورزش داشته باشند و اين چشم انداز دست يافتني است.
  شاهرخي با تمجيد از علاقه همداني ها به ورزش گفت: اراده و انگيزه مردم باعث شده تا در صدر فعاليت هاي ورزش همگاني کشور قرار بگيريم و عملکرد هيات ورزش هاي همگاني همدان نيز قابل تقدير است.
  وي خاطرنشان کرد: توسعه ورزش همگاني بايد با مشارکت همه جانبه دستگاه هاي اجرايي ادامه يابد و همه ادارات مي بايست در راستاي ترويج ورزش در بين کارکنان و نيز خانواده آنان برنامه ريزي کنند.
  معاون استاندار همدان خاطرنشان کرد: رشد و گسترش ورزش نه تنها نشاط اجتماعي را به دنبال دارد بلکه براي سلامت جسم و روح اقشار مختلف جامعه نيز مفيد و تاثير بسزايي دارد.
  شاهرخي يادآور شد: هزينه در ورزش توسعه نشاط و شادابي در جامعه و جلوگيري از آسيب هاي اجتماعي است.
  وي با بيان اينکه همدان در ارزيابي هاي مختلف داراي رتبه برتر کشور است، گفت: احساس مسئوليت، جديت در کار و مشارکت همه جانبه منجر به پويايي و رشد استان مي شود.

  * پيشتازي ورزش همگاني در همدان
  رئيس هيات ورزش هاي همگاني همدان نيز در اين جلسه با ارايه برنامه هاي خود گفت: هم اکنون در سطوح استاني و کشور پيشتاز هستيم.
  هادي سبزواري افزود: مرکزيت ورزش هاي همگاني منطقه هفت کشور در استان همدان واقع شده که با وجود کاستي هاي موجود در استان هاي کرمانشاه و کردستان که زير مجموعه اين منطقه هستند، در کشور رتبه دوم را در بين مناطق 10 گانه فدراسيون همگاني داريم.
  وي اضافه کرد: هم اکنون ورزش همگاني استان همدان در 9 شهرستان و 10 بخش انجام مي شود و سالن هاي ورزشي نيز ساعات اوليه صبح براي ورزش صبحگاهي به صورت رايگان آماده حضور مردم است.
  سبزواري خاطرنشان کرد: 10 سال قبل ورزش همگاني همدان تنها با هشت کميته اداره مي شد اما اکنون به 53 کميته افزايش يافته و فعاليت ورزشکاران از 5 هزار تن در سال 87 به 300 هزار تن در سال جاري رسيده است.
  وي با اشاره به اينکه همه ساله 20 درصد از ورزشکاران بيمه شده ورزشي را رشته همگاني تشکيل مي دهند، گفت: در سال 87 تنها يکصد مربي فعال در ورزش هاي همگاني در سطح استان داشتيم اما اکنون اين آمار به بيش از چهار هزار تن افزايش يافته است.
  وي يادآور شد: بيشترين آمار ورزشکاران سازمان يافته استان مربوط به هيات همگاني است و در 10 سال اخير با برگزاري همايش هاي بزرگ پياده روي، رکورد قابل توجهي را نيز به ثبت رسانده ايم.