اخبار عمومي
1397/08/21
 • معاون رئيس جمهوري از موزه منطقه اي غرب کشور بازديد کرد

  مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان همدان گفت: علي اصغر مونسان معاون رئيس جمهوري از روند تکميل طرح موزه منطقه اي غرب کشور واقع در اين شهر بازديد کرد.
 • علي مالمير عصر يکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با بيان اينکه عمليات ساخت موزه منطقه اي غرب کشور از مدت ها قبل تعطيل شده بود افزود: از ابتداي امسال روند ساخت اين موزه دوباره از سر گرفته شده است.
  وي ابراز اميدواري کرد: در آينده اي نزديک موزه منطقه اي يکي از بزرگترين منابع گردشگري غرب کشور و عاملي مهم در جذب توريست داخلي و خارجي براي همدان به ارمغان آورد.
  مالمير با اشاره به اينکه معاون رئيس جمهوري به منظور شرکت در چهلمين اجلاس جهاني گردشگري (UNWTO) در همدان حضور دارد اظهار داشت: اين موزه در محدوده تپه باستاني هگمتانه و در مجاورت مخزن امن اشياي فرهنگي و تاريخي هگمتانه ساخته مي شود.
  وي ادامه داد: 10 سال پيش عمليات اجرايي موزه منطقه اي در کنار مخزن امن اشياي فرهنگي و تاريخي هگمتانه آغاز شد اما به دليل مشکلات فني و اجرايي چندين سال احداث آن متوقف شد و با پيگيري هاي استاندار و مسئولان استان پس از رفع موانع اجرايي، طرح جديد آن در سال گذشته با ايجاد تغييراتي به تصويب رسيد.
  مالمير افزود: ارديبهشت امسال اعتبارات لازم براي ادامه اين طرح ابلاغ شد و در حال حاضر اين طرح در حال اجرا است.
  مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري همدان گفت: بعد از افتتاح موزه منطقه اي، ساماندهي خيابان هاي ورودي اين موزه با حمايت شهرداري و استانداري همدان آغاز مي شود‌.
  همدان با داشتن حدود يک هزار و 800 جاذبه گردشگري، به عنوان پايتخت تاريخ و تمدن ايران زمين جزء پنج شهر گردشگر پذير کشور است.