اخبار عمومي
1397/08/21
 • چهلمين اجلاس جهاني گردشگري در همدان آغاز شد+تصاوير

  چهلمين نشست سالانه اجلاس جهاني گردشگري (UNWTO) روز دوشنبه با حضور دبيرکل اين اجلاس و اعضاي جهاني آن در سالن شهداي استانداري همدان آغاز شد.
 • به گزارش ايرنا در آيين گشايش اين اجلاس که با موضوع «سمينار بين المللي بهره گيري گردشگري فرهنگي از نوآوري و فناوري و برنامه فرهنگي» برگزار مي شود 80 تن از اعضاي اجلاس جهاني گردشگري از 30 کشور حضور دارند.
  «زوراب پولوليکاشويلي» دبيرکل اجلاس جهاني گردشگري (UNWTO) سخنراني اصلي اين اجلاس است.
  پس از اين آيين پنل اصلي اين اجلاس با حضور اعضاي اجلاس در همين سالن به اجرا در مي آيد.
  در ادامه نيز نشست خبري دبيرکل اجلاس جهاني گردشگري و رئيس سازمان ميراث فرهنگي و صنايع دستي کشور با حضور خبرنگاران استان و کشور برگزار مي شود.
  سازمان جهاني گردشگري (UNWTO) مستقر در شهر مادريد اسپانيا، از نمايندگي‌هاي سازمان ملل متحد در بخش گردشگري است که در رابطه با امور جهانگردي سياست گذاري مي کند و امروزه پيشتازترين و شناخته شده ترين سازمان بين المللي مرتبط با سفر و گردشگري در جهان است.
  در حال‌ حاضر اعضاي وابسته سازمان جهاني گردشگري 557 عضو هستند که جمهوري اسلامي ايران نيز 16 عضو دارد.
  شهرداري همدان، شرکت سياحتي عليصدر و دهکده گردشگري گنجنامه سه عضو همداني اين اجلاس جهاني هستند.
  همدان با حدود يک هزار و 800 جاذبه گردشگري به عنوان يکي از پنج شهر گردشگر پذير کشور به حساب مي آيد.
  آرامگاه بوعلي سينا، آرامگاه باباطاهر، تپه باستاني هگمتانه، گنبد علويان، کتيبه هاي گنجنامه، غارعليصدر، برج قربان، سرابها و حمام حاج آقا تراب نهاوند، خانه لطفعليان ملاير، خانه مسعودي، آرامگاه ميررضي الدين آرتيماني و بقعه حيقوق نبي (ع) از مهمترين آثار تاريخي و گردشگري اين استان است که همه ساله مورد بازديد گردشگران قرار مي گيرد.
  شرکت سياحتي عليصدر به عنوان يکي از اعضاي هيات رئيسه اين اجلاس، براي تصاحب امتياز ميزباني از اجلاس جهاني جهانگردي (UNWTO) در همدان نقش تاثيرگذاري را ايفا کرد.
  همدان به عنوان پايتخت تاريخ و تمدن ايران از سوي کنفرانس گفت و گوي همکاري آسيايي (ACD) به عنوان پايتخت گردشگري آسيا در سال 2018 انتخاب شده است.
  پيش از اين نيز کنفرانس بين المللي گفت و گوي همکاري آسيايي (ACD) از پنج تا هفت شهريور به ميزباني همدان برگزار شد.