اخبار عمومي
1397/08/24
 • اختصاصي ايرنا؛ استاندار جديد همدان: توجه به معيشت و اشتغال در اولويت است

  استاندار جديد همدان تاکيد کرد: توجه به معيشت و اشتغال مردم با ايجاد فرصت هاي شغلي جديد از مهمترين اولويت مجموعه استانداري در دوره جديد مديريت است.
 • سيد سعيد شاهرخي عصر چهارشنبه در گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: 2 محور اصلي مورد تاکيد دولت شامل اشتغال و بهبود معيشت با جديت در استان همدان دنبال مي شود.
  وي با يادآوري اينکه اين اولويت ها در پنج سال گذشته نيز مورد توجه بوده است، افزود: طبق گفته رئيس جمهوري در جلسه امروز هيات دولت، توفيقات خوبي در اين مسير کسب شده است.
  استاندار همدان اضافه کرد: براي بهبود وضعيت معيشت و اشتغال، تحقق اهداف سند اشتغال استان در دستور کار است تا بتوان طبق اين سند سالانه 20 هزار شغل جديد در استان ايجاد کرد.
  شاهرخي ادامه داد: علاوه بر ايجاد فرصت هاي شغلي جديد، حفظ مشاغل ايجاد شده، تقويت واحدهاي توليدي و احياي واحدهاي تعطيل و راکد محورهاي اصلي کار استانداري است.
  وي تاکيد کرد: در اين چارچوب براي جذب سرمايه گذاري در بخش خصوصي از توان اعضاي شوراي برنامه ريزي و ستاد اقتصاد مقاومتي و براي بهبود وضعيت معيشتي مردم از ظرفيت ستاد تنظيم بازار استفاده مي شود.
  استاندار همدان گفت: همچنين ارتقاي سرمايه هاي اجتماعي، کنترل و کاهش آسيب هاي اجتماعي، توجه به ظرفيت جوانان، استفاده از توان بانوان و توجه به شايسته سالاري در واگذاري مسئوليت ها مورد توجه است.
  شاهرخي توجه به احزاب، منشور حقوق شهروندي و گفت و گوي سياسي را مورد تاکيد قرار داد و تصريح کرد: همدان در راستاي تحقق منشور گفت و گوي سياسي فعاليت هاي موثري انجام داده است.
  وي تاکيد کرد: به منظور پرهيز از حاشيه و صرف توان و وقت براي خدمت، به طور حتم وفاق و همدلي ايجاد شده بين مجموعه دولت در استان با مجمع نمايندگان و ديگر نهادها حول محور نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه شهر همدان حفظ مي شود.
  به گزارش ايرنا، رئيس جمهوري پيش از ظهر امروز /چهارشنبه/ در جلسه هيات دولت و معرفي استاندار جديد همدان گفت: سيد سعيد شاهرخي سوابق زيادي در استان هاي مختلف دارد و آخرين مسئوليت وي فعاليت در پست معاون استانداري همدان است.
  حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني بيان کرد: همدان پيشرفت خوبي از جمله در حوزه اشتغال کرده و وضعيت اشتغال اين استان بسيار برجسته و مناسب است که در اين راستا از [محمدناصر نيکبخت] استاندار سابق همدان قدرداني مي شود.
  وي ادامه داد: همدان داراي جاذبه هاي خوبي از نظر گردشگري داخلي و خارجي است و اين استان به واسطه وجود اين جاذبه ها بسيار جذاب و ديدني است.
  رئيس جمهوري آب و هواي مناسب به ويژه در فصل تابستان، صنايع دستي برجسته و رونق فعاليت سفالگري را از ديگر مزيت هاي استان همدان برشمرد.
  حجت الاسلام و المسلمين روحاني تاکيد کرد: در دوران مسئوليت استاندار جديد خواستار تحرک بيشتر در رونق اقتصادي و اشتغال بوده و اميدوارم مردم همدان در دوره جديد رضايت بيشتري داشته باشند.
  وي بيان کرد: همدان از استان هاي داراي حوزه علميه و دانشمندان بزرگ در گذشته و حال است و اميدوارم شاهرخي بتواند منشا خدمات خوبي براي اين استان شود.
  سيد سعيد شاهرخي استاندار جديد همدان از هفتم آبان سال گذشته طي حکمي از سوي دکتر رحماني فضلي وزير کشور، به عنوان معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري همدان منصوب شده بود.
  معاون سياسي امنيتي استانداري لرستان و قزوين از جمله سوابق کاري شاهرخي پيش از حضور در همدان است.
  وي همچنين سابقه 15 سال خدمت به عنوان فرماندار در شهرستان هاي مختلف همدان و شهرداري را در کارنامه خود دارد.