اخبار عمومي
1398/08/23
 • استاندار همدان:320 ميليارد تومان اعتبار به راه هن همدان تخصيص يافت

  استاندار همدان گفت: براساس اعلام دکتر نوبخت رييس سازمان برنامه و بودجه کشور، 320 ميليارد تومان اعتبار به راه آهن همدان - سنندج تخصيص يافت.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان سيد سعيد شاهرخي در ستاد اقتصاد مقاومتي با بيان اينکه کل اعتبار استان همدان در سال جاري 330ميليارد تومان است اظهار داشت: اين در حالي است که فقط در يک رديف بودجه اعتباري معادل اعتبار يکساله استان براي راه آهن بودجه اختصاص يافت.

  وي با بيان اينکه در فصل بودجه و تنظيم لايحه بودجه تعامل و ارتباط مديران استان با بدنه سازمان برنامه و بودجه در تهران و وزارتخانه ها بايد افزايش يابد، اضافه کرد:  مديران نسبت به جذب اعتبارات ملي بايد نلاش کنند.

  استاندار همدان اضافه کرد: راه نجات کشور و مقابله با تحريم ها و ايستادگي در مقابل دشمن در شرايط فعلي توجه به رويکرد و سياست اقتصاد مقاومتي است که دولت با همکاري ارکان مختلف نظام اين موضوع را در دستور کار قرار داده است.

  وي تحقق اقتصاد مقاومتي را در گرو کار جهادي دانست و گفت: اشتغالزايي، رونق کسب و کار و توليد از اولويت‌هاي مهم دولت تدبير و اميد است.

  شاهرخي ادامه داد: در همين راستا برنامه راهبردي سه ساله در استان همدان تدوين شد که طبق سند راهبردي و عملياتي توسعه استان همدان حدود 15 هزار ميليارد تومان سرمايه گذاري براي اين استان در سه سال هدفگذاري شده است.

  وي  با اشاره به اين ميزان سرمايه گذاري در سند توسعه استان گفت: بر اساس اين سند سالانه 19 هزار و 500 فرصت شغلي در اين استان بايد ايجاد شود و  سياست دولت تدبير و اميد بر اين است تا با تمام توان تلاش کنيم در حوزه اشتغال، توليد، سرمايه گذاري و معيشت مردم کار ويژه اي اتفاق بيفتد.

  استاندار همدان همچنين با تاکيد بر صرفه جويي در مصرف آب کشاورزي خاطرنشان کرد: 85 درصد اراضي مستعد اين استان مجهز به سيستم آبياري نوين است که فرسوده شده و نيازمند نوسازي است.

  وي با اشاره به اجراي کشت هاي گلخانه اي اظهار داشت: در حال حاضر 202 هکتار گلخانه در قالب مجتمع‌هاي گلخانه‌اي آماده واگذاري به کشاورزان اين استان است.

  شاهرخي بيان کرد: براساس سند راهبردي استان تا پايان برنمامه بايد 210 هکتار گلخانه نيز به مجموع گلخانه هاي استان اضافه شود.

  وي با اشاره به اجراي طرح تسويه فاضلاب همدان نيز گفت: اين طرح يکي از طرح هاي موفق ملي بوده که شرکت آب و فاضلاب استان همدان در اجراي آن موفق عمل کرده است.