اخبار عمومي
1398/04/01
 • وزير راه و شهرسازي: شرايط برقراري پروازهاي حج تمتع از فرودگاه همدان را بررسي مي‌کنيم

  وزير راه و شهرسازي با بيان اينکه شرايط برقراري پروازهاي حج تمتع از فرودگاه همدان را بررسي مي‌کنيم، گفت: تراکم پروازها در فرودگاه جده بالاست اما شرايط را بررسي خواهيم کرد.
 • به گزارش  مهر، محمد اسلامي پيش از ظهر پنج شنبه در بازديد از راه آهن همدان که پس از افتتاح پروژه‌هاي فرودگاه همدان انجام شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برج مراقب پرواز فرودگاه همدان در نوع خود در کشور کم نظير است.

  وي با بيان اينکه برج مراقبت فرودگاه همدان مرتفع‌ترين برج پرواز فرودگاه‌هاي کشور با طول 52متر است، گفت: در حال حاضر از فرودگاه همدان‌استفاده نمي‌شود که اميدواريم مردم همدان از سفرهاي هوايي استقبال بيشتري داشته باشند تا پروازهاي بيشتري در اين فرودگاه انجام‌شود.

  اسلامي با اشاره به اينکه لازمه حيات فرودگاه استقبال مردم از سفرهاي هوايي است، ادامه داد: اگر مردم از هواپيما در سفرها استفاده نکنند فرودگاه متروکه مي‌شود و نمي‌تواند به حيات خود ادامه دهد.

  وزير راه و شهرسازي از مردم و فعالان اقتصادي دعوت کرد تقاضاهاي خود براي سفرهاي هوايي را بيشتر کنند و افزود: مردم و فعالان اقتصادي تقاضاهاي خود را براي سفرهاي هوايي به استان همدان افزايش دهند تا شرکت فرودگاه‌ها تشويق شود و به فرودگاه همدان برنامه‌هاي توسعه‌اي ارائه دهد.

  وي در ادامه با بيان اينکه امروز برخي پروژه‌هاي زيرساختي، فرودگاهي و ريلي همدان بازديد مي‌شود، بيان کرد: بايد راه‌آهن همدان هم در بخش ايستگاه و هم راه‌هاي تبادل ارتباطات شهري تکميل و به نتيجه برسد.

  اسلامي بابيان اينکه پيرامون راه آهن نشست‌هاي مفصلي با نمايندگان و استاندار همدان داشتيم تا مباحث مربوط به راه آهن و ايستگاه تبادلي اتوبان و ارتباطات شهري آن را بررسي کنيم که امروز نيز اين موضوع بررسي خواهد شد، گفت: درباره انتقال پروازهاي حج از فرودگاه همدان به کرمانشاه اجازه مي‌خواهم موضوع بيشتر بررسي شود.

  وزير راه و شهرسازي بابيان اينکه در پروازهاي حج مهم مقصد است و مدينه مشکلي ندارد ولي تراکم در فرودگاه جده بالاست که بايد بررسي کنيم تا بعد تصميم‌گيري شود، گفت: با توجه به تاريخي بودن استان همدان موضوع بازآفريني شهري از مباحث در دستور کار اين سفر است.

  وي با اشاره به وجود وسعت زياد بافت فرسوده در همدان و لزوم احياي مجدد آنها تاکيد کرد: همدان با برخورداري از سازندگان خوب، بايد از اين فرصت نهايت استفاده را داشته باشد زيرا جامعه هدف ساخت و رونق بافت‌هاي فرسوده و مسکن مهر اقشار متوسط به پايين هستند.

  وزير راه و شهرسازي با بيان اينکه پروژه‌هاي مسکن با توجه به نياز جامعه بايد در شهرهاي گوناگون دنبال شود، يادآور شد: عرضه زمين توسط دولت براي ساخت مساکن مهر در برنامه است و 80درصد تسهيلات توسط بانک‌ها به سازندگان مسکن تعلق مي‌گيرد.