اخبار عمومي
1398/04/18
 • هدفگذاري 50هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري در استان همدان

  طبق سند راهبردي و عملياتي توسعه استان همدان حدود 50هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري براي اين استان در سه سال هدفگذاري شده است که سهم شهرستان ملاير از اين رقم 30هزار ميليارد ريال است.
 • معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري همدان روز يکشنبه در نشست بررسي مشکلات واحدهاي اقتصادي و توليدي شهرستان ملاير با اشاره به اين ميزان سرمايه گذاري در سند توسعه استان گفت: بر اساس اين سند سالانه 19هزار و 500فرصت شغلي در اين استان بايد ايجاد شود که سهم شهرستان ملاير از اين ميزان اشتغال حدود سه هزار و 300شغل است.

  ظاهر پور مجاهد تاکيد کرد: سياست دولت تدبير و اميد و استاندار همدان بر اين است تا با تمام توان تلاش کنيم در حوزه اشتغال، توليد، سرمايه گذاري و معيشت مردم کار ويژه اي اتفاق بيفتد.

  وي اظهار داشت: به توصيه استاندار همدان، فرمانداران و مديران دستگاه هاي اجرايي استان بايد به طور مستمر از واحدهاي توليدي و اقتصادي بازديد داشته باشند و براي حل مشکلات اين واحدها تلاش کنند.

  معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري همدان افزود: برگزاري جلسه ها، برنامه ريزي ها، بازديدها و پيگيري هاي فرمانداران و مسئولان استان نشان مي دهد که اراده مديريتي استان دفاع از سرمايه گذاري و کمک به توسعه سرمايه گذاري و توليد است.

  پور مجاهد خواستار سرمايه گذاري افراد مقيم خارج از اين استان و شهرستان شد و گفت: با وفاقي که در استان همدان ايجاد شده است، مديران مشتاقانه در کنار سرمايه گذاران هستند و چنانچه سرمايه گذاري دچار مشکل است، براي حل مشکلات آنان تلاش مي کنيم.

  وي از اعلام پنج هزار ميليارد ريال اعتبار تبصره 18براي استان همدان در هفته گذشته خبر داد و ادامه داد: در حال حاضر ثبت نام طرح هاي متقاضي در سامانه بهين ياب آغاز شده که در حوزه سرمايه در گردش، طرح هاي توسعه اي و ارتقاي کيفيت است.

  معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار همدان بيان کرد: براي طرح هاي جهاد کشاورزي استان نيز 2هزار ميليارد ريال اعتبار با اولويت گلخانه ها، گياهان دارويي و کشت زعفران ابلاغ شده است که ثبت نام از اين طرح ها نيز در سامانه سيتا آغاز شده است.

  معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار همدان

  پور مجاهد گفت: تلاش ما بر اين است تا طرح هاي توليدي و صنعتي و کشاورزي به ويژه سايت هاي گلخانه اي و سياست هاي کشت سازمان جهاد کشاورزي را بتوانيم شتاب بخشيم تا بتوانند از اين تسهيلات استفاده کنند.

  وي ابراز اميدواري کرد: با همکاري دو طرفه مردم و مسئولان بتوانيم بار ديگر اين موضوع را به اثبات برسانيم که اجازه نمي دهيم مشکلاتي که بيگانگان به کشور ما تحميل کرده اند، به نتيجه برسد و تلاش مي کنيم تا سرمايه گذاري و توليد بتواند شکل مناسبي به خود بگيرد.

  معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار همدان همچنين خواستار رفع مشکلات مربوط به 2سايت گلخانه اي شهرستان ملاير در مدت زمان 10روز توسط دستگاه هاي اجرايي مرتبط شد و افزود: اين 2سايت در منطقه روستاي گنبد و حسين آباد ناظم ملاير پيشنهاد شهرک گلخانه اي استان است که در بازديدي که انجام شد، هر 2سايت استعداد ايجاد گلخانه را دارند.

  پور مجاهد اظهار داشت: با احداث اين 2سايت حدود يکصد هکتار به سطح کشت گلخانه اي اين شهرستان اضافه مي شود و مشکلي در واگذاري وجود ندارد و دستگاه هاي مرتبط بايد نهايت همکاري را براي اجرايي شدن اين سايت هاي گلخانه اي به عمل آورند.

  در اين نشست که مسايل و مشکلات 6طرح اقتصادي و توليدي مورد بررسي قرار گرفت، معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار همدان سياست کشور را بر توسعه کشت گلخانه اي با توجه به کمبود منابع آبي عنوان و تاکيد کرد: بر اين اساس حدود 200هکتار کشت گلخانه اي در استان همدان طبق سند توسعه بايد ايجاد شود.

  پور مجاهد احداث 2سايت گلخانه اي در روستاهاي گنبد و حسين آباد ناظم را با حدود 115هکتار در اولويت دانست و گفت: طي 10تا 15روز آينده مشکلات سايت گنبد با 68هکتار کشت گلخانه اي همچون تامين منابع آب بررسي و مقدمات ورود به ماده 2انجام شود و شرکت شهرک هاي گلخانه اي استان بلافاصله استعلام خود را به دستگاه هاي مرتبط اعلام کند.

  وي با بيان اينکه 30تا 70درصد اين سايت قابل انجام است تاکيد کرد: هر اندازه منابع آبي اين شهرستان اجازه مي دهد، با اولويت صرفه جويي براي اين سايت استفاده شود و متناسب با تخصيص آب طرح مرحله به مرحله اجرا شود.

  معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري همدان درباره سايت گلخانه اي حسين آباد ناظم نيز بيان کرد: موانع و مشکلات حقوقي اين سايت بررسي و به ميزان منابع ذخيره آبي که وجود دارد، تصميم گرفته شود.

  پور مجاهد يادآور شد: براي ساير طرح هاي مشکل دار نيز در اين نشست تصميم گيري شد که بخشي از مشکلات اين واحدها در شهرستان قابل انجام است و بخشي در تهران بايد پيگيري شود.

  به گزارش ايرنا، معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري همدان روز يکشنبه از 2سايت گلخانه اي روستاهاي گنبد و پيمان دشت حسين آباد ناظم، شرکت رُز پالايش غرب، شرکت کيان کُرد و مجموعه دامداري و پرورش ماهي خانم روزبهاني در روستاي حسين آباد ناظم بازديد و از نزديک در جريان مسائل و مشکلات اين طرح ها قرار گرفت.

  در همين رابطه با حضور 6تن از مديران کل استان و معاون مديران کل دستگاه هاي اجرايي استان همدان مشکلات اين طرح ها در نشست ستاد تسهيل شهرستان ملاير بررسي و تصميمات لازم اتخاذ شد.