اخبار عمومي
1398/04/19
 • معاون توسعه روستايي و مناطق محروم کشور: مرکزهتلداري غرب کشورحق همدان بود/لزوم برنامه ريزي براي جذب توريست+تصاويردرگالري

  معاون توسعه روستايي و مناطق محروم کشور بابيان اينکه همدان در عرصه گردشگري حق آن را داشت که مرکز هتلداري و گردشگري غرب کشور در اختيارش باشد، گفت: بايد براي جذب گردشگر برنامه داشت.
 • به گزارش مهر، محمد اميد ظهر چهارشنبه در آيين افتتاح مرکز هتلداري و گردشگري غرب کشور در همدان با بيان اينکه رشد همه جانبه استان همدان در بخش هاي مختلف سرمايه گذاري بيش از گذشته کاملاً مشهود و واضح است، گفت: استان همدان با سرعت خيلي خوب به سمت جايگاهي که حق آن است در حال حرکت است.

  معاون توسعه روستايي و مناطق محروم کشور با بيان اينکه وحدت و انسجامي که بين مديران استان ايجاد شده نقش بسيار مهمي در رسيدن به اين جايگاه پر اهميت دارد، گفت: اين ايام براي استان همدان ايام به يادماندني خواهد بود.

  وي با قدرداني از استاندار همدان گفت: استان همدان در بخش جذب منابع اشتغال کشور جزو استان هاي سرآمد کشور است و همدان در کاهش نرخ بيکاري بين استان هاي خيلي خوب کشور است.

  سازمان فني و حرفه‌اي بايد به سمت ايجاد مراکزي برود که هم آموزش و مهارت ورزي را لحاظ کند و هم روي به طور ويژه و تخصصي بر روي يک صنعت کشور متمرکز شود وي با قدرداني از همراهي نمايندگان مردم استان همدان در مجلس شوراي اسلامي به واسطه پيگيري هاي انجام شده، عنوان کرد: رويکرد مجموعه سازمان فني و حرفه‌اي بايد به سمت ايجاد مراکزي برود که هم آموزش و مهارت ورزي را لحاظ کند و هم روي به طور ويژه و تخصصي بر روي يک صنعت کشور متمرکز شود که در مرکز هتلداري و گردشگري غرب کشور شاهد اين اتفاق هستيم.

  اميد با بيان اينکه اين رويکرد با اهميت و ارزشمند است، گفت: ديروز تفاهم نامه‌اي در شهرستان جهرم امضا و به واسطه آن 7نقطه کشور براي شروع و آغاز عملياتي و آزمايشي کار مهارت ورزي به کمک مجموعه دانشگاه پيام نور کليد خورد.

  معاون توسعه روستايي و مناطق محروم کشور با بيان اينکه اقدام انجام شده کاري شبيه آنچه در همدان رخ داده است، خواهد بود، گفت: طي تفاهم نامه امضا شده در اين 7نقطه؛ هر نقطه به فراخور امکانات موجود در صنعتي خاص قدم برداشته مي دارد و کارها به صورت تخصصي دنبال مي‌شود و دانشگاه‌هاي پيام نور استان از ظرفيت‌هاي نرم افزاري و سخت افزاري در راستاي آموزش نيروهاي تحصيل کرده و مردم کمک مي‌دهند و از طرف ديگر معاونت توسعه روستايي منابعي که براي توسعه اشتغال در اختيار دارد را وارد کار مي کند تا حرکت وسيعي در زمينه مهارت ورزي در کشور رخ دهد.

  وي با بيان اينکه در همدان کلي از اجراي برنامه جلوتر هستيم چرا که سازمان فني و حرفه‌اي تفاهم نامه‌اي که ديروز به امضا رسانده‌ايم را خيلي پيش تر از اين اجرايي کرده است، گفت: از سازمان فني و حرفه‌اي درخواست مي‌کنم اين برنامه را در ساير نقاط کشور نيز اجرا کند.

  اميد با بيان اينکه مرکز هتلداري و گردشگري غرب کشور توسط بخش خصوصي اداره خواهد شد و اين اقدام مبارکي است، گفت: بخش خصوصي بايد وارد همه کارها شود کمااينکه ظرفيت کارهاي بزرگ در کشور فراهم است که اگر شرايط آن را براي سرمايه گذاران مهيا کنيم وارد عرصه خواهند شد.

  لزوم حمايت از بخش خصوصي

  معاون توسعه روستايي و مناطق محروم کشور اضافه کرد: با توجه به شرايط حاکم بر سازمان فني و حرفه‌اي اين سازمان بضاعت آن را ندارد که مراکز خود را اداره کند و قرار هم بر اين نيست و با توجه به اينکه امسال شرايط انقباظي و سختي بر بودجه حاکم شده بايد اين نگاه و نگرش در ساير مراکز در کشور پياده شود.

  وي با بيان اينکه همدان در عرصه گردشگري حق آن را داشت که اين مرکز در اختيارش باشد، گفت: اين مرکز مي‌تواند يک مرکز بسيار ارزشمند براي کار هتلداري و گردشگري در کشور باشد و مردم از اقصي نقاط در اين مرکز آموزش ببينند و جذب مراکز گردشگري کشور شوند.

  اميد با اشاره به اينکه بيش از 7درصد جاذبه‌هاي گردشگري دنيا را ايران در اختيار دارد، گفت: اين موارد جاذبه‌هاي طبيعي و ميراثي را شامل مي‌شود اما سهم ايران از گردشگر خارجي به يک هزارم هم نمي‌رسد در حالي که اگر برابر بهره مندي ها 7درصد جاذبه‌هاي گردشگري را در اختيار داشته باشيم و به تبع آن 7درصد گردشگران خارجي را نيز داشته باشيم يک عدد بسيار بالا مي‌شود.

  وي با بيان اينکه جذب حتي يک درصد شمار گردشگران خارجي نيز عدد قابل توجهي است، گفت: از يک ميليارد و 400ميليون گردشگر عدد يک درصد 140ميليون را شامل مي‌شود که کم نيست.

  وي گفت: کشورهاي همسايه ايران در اين زمينه خيلي کار کرده‌اند و ايران نيز مي‌تواند با حفظ جايگاه و شئون و فرهنگ بسيار غني و اصول ديني خود از اين ظرفيت بهره مند شود.