اخبار عمومي
1398/04/19
 • استاندار همدان: نرخ مشارکت اقتصادي استان همدان به 44.1 درصد رسيد+تصاويردرگالري

  استاندار همدان بابيان اينکه نرخ مشارکت اقتصادي استان همدان در بهار امسال با افزايش 1.3 درصدي به 44.1 درصد رسيد، گفت: نرخ مشارکت کل کشور در اين فصل 41.1 درصد بود.
 • به گزارش  مهر، سيد سعيد شاهرخي ظهر چهارشنبه در کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان همدان با بيان اينکه مبناي تصميم گيري براي رسيدن به اهداف توسعه استان همدان حرکت بر اساس برنامه است، گفت: همدان داراي رتبه برتر کشور در حوزه اشتغال روستايي است.

  وي با بيان اينکه براساس سند تدوين شده براي 3سال ايجاد 60هزار شغل پيش بيني شده است، گفت: مقرر شده مجوز سرمايه گذاري بي نام هم براي تسريع در سرمايه گذاري و ايجاد اشتغال در همدان صادر شود.

  شاهرخي با بيان اينکه استان همدان، رتبه اول کشور در کاهش نرخ بيکاري را دارد و در مشارکت اقتصادي 2درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است، گفت: نرخ مشارکت اقتصادي استان همدان در بهار امسال با افزايش 1.3 درصدي به 44.1 درصد رسيد در حالي که نرخ مشارکت کل کشور در اين فصل 41.1 درصد بود.

  همدان، استان اول کشور درجذب تسهيلات روستايي

  استاندار همدان با تاکيد بر اينکه کاهش نرخ بيکاري به معناي نبود بيکاري نيست و با برنامه به دنبال ايجاد شغل در استان همدان هستيم، گفت: همدان، استان اول کشور درجذب تسهيلات روستايي است و 358ميليارد تومان اعتبار ابلاغي در اين بخش بوده که 91ميليارد آن براي طرح هاي حمايتي در نظر گرفته شده و از غير ابلاغي ها 38ميليارد در بانکها طرح مانده که بزودي پرداخت مي شود.

  شاهرخي اضافه کرد: از محل تسهيلات روستايي تا کنون قريب 6هزار شغل در استان همدان ايجاد شده و اگر موانع نبود بيش از اين هم مي توانستيم اقدام کنيم.

  معاون امور اقتصادي استاندار همدان نيز گفت: استان همدان در نظارت بر تسهيلات روستايي استان اول کشور است

  ظاهر پورمجاهد گفت: چند طرح دانش بنيان و شاخص در استان همدان ارائه شده که نيازمند 100ميليارد تومان اعتبار از سهم کشوري است.

  وي با بيان اينکه بعضي طرح هاي اشتغالزايي همدان ازجمله طرح سرشاخه کاري گردو و طرح تحقيقات روي بذر مي تواند الگوي کشوري باشد، گفت: ايجاد اشتغال پايدار اولويت است.

  رئيس سازمان برنامه و بودجه استان همدان نيز گفت: استان همدان بر اساس برنامه پيش مي رود و سند راهبردي و عملياتي توسعه استان همدان تدوين شده است.

  سيد اسکندر صيدايي گفت: اقدامات استان نقطه اميدي است که با برنامه و عزم ملي بتواند به تعامل در سه سطح ملي، منطقه اي و بين المللي برسد.