اخبار عمومي
1398/05/09
 • هواي همدان گرم مي شود

  دماي هواي برخي از نقاط استان همدان در روزهاي يازدهم و دوازدهم مردادماه جاري (جمعه و شنبه) بين 2تا سه درجه سانتيگراد افزايش مي يابد.
 • کارشناس اداره کل هواشناسي همدان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: در چند روز گذشته دماي هواي همدان نسبت به تير ماه کمي خُنک شده است، به طوري که در يک هفته گذشته، همدان همواره در رده اول تا سوم خُنک ترين شهرهاي مرکز استان در سطح کشور جاي گرفته است.

  محمدحسن باقري‌ شکيب با تاکيد بر اينکه شب هاي همدان خُنک است، افزود: در چند روز آينده با افزايش 2تا سه درجه سانتيگراد دماي هوا، هواي همدان کمي گرم مي شود.

  وي اظهار داشت: بر اساس نقشه هاي پيش يابي هواشناسي، آسمان استان در 24ساعت آينده صاف تا قسمتي ابري همراه با غبار محلي و وزش ملايم باد در ساعت هاي بعد از ظهر پيش بيني مي شود.

  باقري‌ شکيب افزود: در روزهاي جمعه و شنبه اينده در ساعت هاي بعد از ظهر بر سرعت وزش باد افزوده مي شود.

  وي اضافه کرد: در 24ساعت گذشته اسدآباد با 36درجه سانتيگراد بالاي صفر به عنوان گرم‌ترين و بهار با 10درجه سانتيگراد بالاي صفر به عنوان خنک‌ترين شهرهاي استان ثبت شده‌اند.

  کارشناس اداره کل هواشناسي همدان ادامه داد: در 24ساعت گذشته کمينه دماي هواي همدان، 12درجه سانتيگراد و بيشينه دماي اين شهر 34درجه سانتيگراد گزارش شده است.

  آب و هواي استان همدان در نتيجه وجود کوه‌هاي مرتفع، رودخانه‌ها و پستي و بلندي‌هاي زياد به شدت متغير است و زمستان‌هاي سرد، پر برف و باران و تابستان‌هاي معتدل دارد.