دفترهماهنگي اموراقتصادي
1398/05/10
 • معاون استاندار همدان : واسطه‌هاي افزايش قيمت در بازار همدان به دستگاه قضايي معرفي مي شوند

  معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار همدان بابيان اينکه در جنگ اقتصادي نبايد با همراه کنندگان تحريم‌ها در بازار مماشات کرد، گفت: بايد واسطه‌ها شناسايي و به دستگاه قضايي معرفي شوند.
 • به گزارش  مهر؛ آقاي پورمجاهد در کميسيون تنظيم بازار استان همدان با تاکيد بر نظارت جدي بر بازار همدان گفت: قانون بايد رعايت شود و اتحاديه‌ها، توليدکننده‌ها و نهادهاي مرتبط با بازار قوانين را رعايت کنند.

  وي با بيان اينکه حذف واسطه‌ها از بازار به خصوص در بازار مرغ بايد انجام شود، تاکيد کرد: نبايد شاهد فشار به توليدکننده و مردم توسط واسطه‌ها در بازار باشيم.

  پور مجاهد با بيان اينکه بايد واسطه‌هاي ايجاد اخلال در بازار شناسايي و به دستگاه قضائي معرفي شوند، افزود: بايد قيمت نهايي مرغ در تابلو روان مرغ فروشي‌ها درج و به مشتري‌ها فاکتور ارائه شود.

  وي با تاکيد بر اينکه انتظار داريم سيستم جهاد کشاورزي مرغ استان همدان را تأمين کند، تاکيد کرد: حذف واسطه‌ها در اولويت برنامه‌هاي ستاد تنظيم بازار قرار دارد.

  وي با تاکيد بر اينکه اتحاديه مرغداران و اتحاديه صنف مرغ و ماهي بايد افرادي که نقش واسطه گري دارند را از چرخه توزيع مرغ و ماهي حذف کنند، گفت: اين افراد در افزايش قيمت‌ها دخالت دارند.

  پور مجاهد با بيان اينکه اتحاديه‌ها و تشکل‌ها نقش قوي‌تر و موثرتري را بايد به عده بگيرند، گفت: حوزه کشتار و کشتارگاه‌ها نيز بايد همکاري بيشتري داشته باشند.

  وي با بيان اينکه جوجه ريزي در 4ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزايش يافته و کمبود مرغ زنده در استان همدان وجود ندارد، گفت: مرغداران بايد با کمک تعاوني و اتحاديه‌ها مرغ زنده را در استان تأمين کنند و با همکاري دستگاه‌هاي مسئول تأمين کالاهاي استان به شکل مناسب با اولويت انجام شود.