اخبار عمومي
1399/04/09
 • استاندار همدان: فرهنگ سازي در کنار برخورد با دانه درشت‌ها اولويت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز باشد

  سيد سعيد شاهرخي استاندار همدان، در جلسه کميسيون برنامه‌ريزي، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، گفت: فرهنگ سازي در کنار برخورد با دانه درشت ها و باندهاي سازمان يافته اولويت ستاد مبارزه با قاچاق کالا وارز باشد
 •  

  شاهرخي ضمن اشاره به فرامين 8ماده‌اي مقام معظم رهبري درباره مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: اين فرامين مي‌توانند نقشه راه دستگاه‌هاي متولي باشد.

  وي در ادامه به تاثير مخرب قاچاق کالا و ارز پرداخت و گفت: يکي از عنصر‌هاي مخرب اقتصاد‌هاي دنيا و به تبع آن اقتصاد ايران قاچاق کالا و ارز است.

  وي افزود: از مهمترين آسيب‌هاي جبران‌ناپذير قاچاق کالا و ارز، صدمه بر توليد، اشتغال و معيشت است.

  استاندار همدان فرهنگ‌سازي و ارتقاء آگاهي در مبارزه با قاچاق کالا و ارز را از عوامل مهم و نقش آفرين در پيشگيري و مقابله با اين امر مخرب دانست. وي گفت:  ابعاد و تأثيرات مخرب و غيرقابل جبران قاچاق کالا و ارز را بايد در جامعه نهادينه کرد. دستگاه‌هاي متولي با انجام ميزگردها، ساخت تيزر‌ها، پوستر و برنامه‌هاي مدون مي‌توانند در مبازره با قاچاق کالا و ارز  ايفاي نقش کنند.

  شاهرخي گفت: ازتريبون‌هاي عمومي، ظرفيت و نفوذ اثرگذاري  ائمه جمعه، رسانه‌ها و خبرگزاري‌ها در مبارزه با قاچاق کالا و ارز استفاده شود.

  وي افزود: در زمينه مقابله بايد رصد، شناسايي، کنترل و برخورد با دانه‌درشت‌هاي قاچاق کالا و ارز، در اولويت باشد.