اخبار عمومي
1399/10/15
 • استاندار: آرزوي ديرينه همداني‌ها با افتتاح پتروشيمي محقق شد

  مهندس شاهرخي استاندار همدان گفت: با بهره برداري از طرح بزرگ پتروشيمي هگمتانه به دست رييس جمهوري آرزوي ديرينه مردم اين استان محقق شد.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان مهندس شاهرخي در آيين افتتاح پتروشيمي هگمتانه که با حضور رييس جمهوري از طريق ارتباط زنده تصويري برگزار شد، افزود: همه مسوولان از جمله وزير نفت و رييس پتروشيمي در 2 سال گذشته فداکارانه و با آغوش باز موانع پتروشيمي هگمتانه که چندين سال راکد بود را رفع کردند تا امروز شاهد افتتاح اين طرح بزرگ باشيم.

  وي اضافه کرد: خوشبختانه در راستاي سياست هاي دولت تدبير و اميد استان همدان به مثابه کارگاه بزرگ عمراني و سازندگي تبديل شده و طرحهاي مهم و قابل توجهي آماده بهره برداري و يا در شرف بهره برداري است تا پايان دولت در خدمت مردم باشد.

  استاندار همدان با بيان اينکه يک سد امسال در اين استان بهره برداري شده است افزود: 2 سد نيز در حال ساخت است.

  شاهرخي خاطر نشان کرد: با وجود همه محدوديت ها، استان همدان در بخش راه آهن، راه، کشاورزي، کشت گلخانه اي، آبياري مکانيزه و بخش مسکن پيشرفت هاي قابل ملاحظه اي داشته و اين نويد را مي دهيم با سرمايه گذاري هاي صورت گرفته بيشتر اين طرحها تا پايان دولت به بهره برداري برسد.

  استاندار همدان تاکيد کرد: با تدبير ارزشمند ستاد ملي کرونا و همکاري خوب مردم در پيک سوم شيوع کرونا شرايط تثبيت شده و در استان شرايط خوبي وجود دارد.

  پتروشيمي هگمتانه بزرگترين واحد توليدي استان همدان است که محصولي کم نظير به نام پي وي سي با درجه پزشکي توليد مي‌کند و ظرفيت سالانه 70 هزار تن محصول را دارد.