اخبار عمومي
1397/05/05
 • استان همدان در اشتغال، جذب سرمايه گذار، ارايه تسهيلات جزو استان هاي برتر است.

  آيين تکريم و معارفه فرماندار ويژه ملاير برگزار شد
 •  

  سيد سعيد شاهرخي پنجشنبه شب در آيين تکريم و معارفه فرماندار ويژه ملاير اظهار داشت: با خروج آمريکا از برجام حقانيت جمهوري اسلامي و دولت تدبير و اميد در نشستن پاي ميز مذاکره به اثبات و جديت تيم مذاکره کننده ايران به منصه ظهور رسيد.
  وي افزود: ترامپ با خروجش از برجام بر اين واقعيت صحه گذاشت که ايران اسلامي به دنبال دستاوردها و دانش هسته اي است و بر اساس معاهده اي که بسته شد، مي بينيم که آمريکا به اهدافش نرسيد.
  شاهرخي با بيان اينکه طرح اجماع جهاني عليه ايران، آمريکا را به انزوا کشانده است، بيان کرد: جز آمريکا، رژيم صهيونيستي و آل سعود، کسي مخالفتي با برجام ندارد و اين نشان دهنده حقانيت نظام و دولت ما در مذاکرات بين المللي است.
  وي با اشاره به اينکه آمريکا پس از اين اقدام غيرمتعارف با تشديد تحريم ها يک جنگ تمام عيار اقتصادي را مقابل ايران به راه انداخته است، افزود: رئيس جمهوري با تاسي از رهبر معظم انقلاب، دولت را در صف نخست مبارزه با استکبار جهاني در اين جنگ اقتصادي اعلام کرد.
  شاهرخي حمايت همه جانبه از سخنان دکتر روحاني را نشانه وحدت و همدلي دانست و گفت: براي ايستادگي و مقاومت در مقابل استکبار جهاني، راهي جز حفظ وحدت، يکپارچگي و وفاق نداريم.
  معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار همدان با اشاره به سخنان روحيه بخش و اثربخش سردار سليماني در يادواره شهداي عمليات رمضان در همدان، اظهار داشت: اين اظهارات قاطع سردار سرافراز اسلام امشب خواب را از ترامپ و ايادي آن مي گيرد.
  شاهرخي ادامه داد: سردار سليماني بيانات شجاعانه اخير دکتر روحاني را برخاسته از قلب و وجدان ملت ايران دانست که هر کسي بخواهد آن را تضعيف کند، خائن است.
  وي ابراز اميدواري کرد: اين استحکام و وحدت در راه مبارزه با جنگ اقتصادي دشمنان که دولت پيشگام آن است، در سراسر کشور جاري شود و ادامه دار باشد.
  شاهرخي محمدناصر نيکبخت استاندار همدان را مديري کارآمد، مدبر و با شناخت کامل از مسايل استان دانست و گفت: امروز وقتي در کشور آمار اشتغال، جذب سرمايه گذار، ارايه تسهيلات و ساير شاخص ها عنوان مي شود، همدان جزو استان هاي برتر است.
  وي توجه به معيشت مردم، ايجاد اشتغال و توليد، توسعه سياسي و نشاط اجتماعي را سه محور داراي اولويت در استان برشمرد و بيان کرد: از سال گذشته تاکنون 28 هزارو 800 مورد اشتغال در استان همدان ايجاد شده است که بزودي به 30 هزار شغل تعهد شده خواهد رسيد.
  شاهرخي با بيان اينکه در استان همدان معتاد متجاهر نداريم، به توسعه نشاط سياسي و اجتماعي استان اشاره کرد و افزود: از ابتداي دولت تدبير و اميد 18 حزب در استان همدان داشتيم که اين تعداد به 33 مورد رسيده است.
  معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار همدان همچنين از زحمات و تلاش هاي عبدالعظيم رضايي فرماندار سابق ملاير تقدير کرد و ادامه داد: وي يکي از فرمانداران موفق استان و کشور بود که برنامه اي براي تغيير وي نداشتيم.
  شاهرخي با بيان اينکه رضايي به دليل مشکلات شخصي قادر به ادامه کار در فرمانداري ملاير نبود، گفت: اثر اقدامات شايسته و تاثيرگذار وي در حوزه هاي مختلف همواره در استان و شهرستان ملاير ماندگار است.
  وي ضمن تبريک به باب الله فتحي فرماندار جديد ملاير با سابقه اي 27 ساله در وزارت کشور، ابراز داشت: مردم ملاير جزو بهترين، با فرهنگ ترين و نجيب ترين مردم استان هستند که بايد با تمام وجود خود را وقف خدمت به اين مردم کنيم.
  شاهرخي خطاب به فرماندار جديد ملاير تاکيد کرد: به نحو مطلوب از اين فرصت خدمتگزاري به مردم استفاده کنيد و لحظه اي از خدمت فروگذار نکنيد.
  وي با بيان اينکه ملاير داراي 2 نماينده موفق در سطح استان و ملي است، گفت: يکي از سياست هاي جدي استاندار همدان، حفظ وحدت، همدلي و هماهنگي در سطح استان است که محورهاي اين وحدت مديريت ارشد استان، امام جمعه همدان، نمايندگان مجلس و ائمه جمعه هستند.
  معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار همدان با اشاره به اينکه وحدت و وفاق بين اين مجموعه وجود دارد، افزود: نقش بارز مجمع نمايندگان در حفظ اين وحدت، همدلي و در همراهي با مديريت ارشد استان ستودني است.
  شاهرخي استفاده از ظرفيت نيروهاي دروني وزارت کشور و جوان گرايي را از اهداف انتخاب مديران برشمرد و افزود: هدف دولت اين است که مسير را براي ارتقاي نيروهاي جوان هموار کند.
  وي همچنين استفاده از توان و ظرفيت بانوان را يکي از اولويت هاي دولت عنوان کرد و ادامه داد: تصميم بر اين است که در هر فرمانداري يکي از بانوان را به عنوان معاون انتخاب کنيم و اميدواريم بتوانيم 30 درصد سهم مديريت را به بانوان بدهيم.