21 تیر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 131
امروز: 1575
هفته جاری: 1575
ماه جاری: 250050
تاکنون: 16208060
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
  »  شهيد سيد کاظم موسويان حر

 

زندگينامه بسيجي شهيد سيد کاظم موسويان حر  

 

شهيد سيد کاظم موسويان حر در بيست نهم تير1347درشهرستان همدان بدنيا آمد . پدرش سيد غفار و مادرش خانم سلطان نام داشت . کارمند استانداري بود که به عنوان بسيجي خدمت مي کرد . دوازدهم فروردين 1370 با حمله ي نا جوانمردانه  منافقين كوردل در فروردين 1370 به مناطق غرب كشور و كشته و زخمي كردن عده اي از هموطنان كرد در روستاهاي قصر شيرين سپاه پاسداران استانهاي همدان و كرمانشاه با يورش به مواضع منافقين در نقطه صفر مرزي باعث عقب راندن اين فرقه ضاله به كردستان عراق شدند وبعد از اين پيروزي در حالي كه خسارات وتلفات سنگيني به انها تحميل كرده بودند با يك يورش دموكرات منطقه برخورد كردند که چندين نفر از دلاورمردان شهيد يا زخمي شدند .

شهيد سيد كاظم موسويان با ديدن يكي از دوستان خود بر روي زمين برميگردد كه او را هم با خود ببرد كه خمپاره سرگردان بين او دوستش بر روي زمين ميخورد و انها را به سوي پروردگارشان هدايت ميكند تا هميشه اين حماسه بر مردم شريف كرمانشاه و همدان نقطه عطفي از دلاوري ها باشد . هنگام درگيري بانيروهاي سازمان مجاهدين خلق (منافقين )به شهادت رسيد . اثري از پيکرش بدست نيامد و مزار يادبود وي در گلزار شهداي باغ بهشت زادگاهش واقع است .

باشد كه ما هم راه دلاوراني چون او را گرامي داشته و راهشان را با اطاعت از ولايت فقيه ادامه داده ودست دشمنان را از ايران دور نگهداريم .

 

نام :    سيد كاظم

نام خانوادگي :    موسويان حر

تولد : 1347

شغل :    كارمند

تاريخ شهادت :     12 فروردين 1370

محل شهادت  :      قصر شيرين

  

 

 ارسال به دوستان  |  | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 270
 

 
    
 
   
 


کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.