8 بهمن 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 14
امروز: 4396
هفته جاری: 26585
ماه جاری: 48639
تاکنون: 17145345
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
  »  دفتر امور امنيتي،انتظامي واتباع

   ×    مدير کل دفتر امور امنيتي،انتظامي واتباع

   ×   محمدعلي محمدي

      w    چارت سازماني

      w    اخبار و گزارشات

      w    آلبوم تصاوير

   ×    شرح وظايف و اهداف :

1. جمع آوري اخبار و گزارشات امنيتي و انتظامي از طريق واحدهاي ذيربط استان به منظور بررسي مقدماتي و طبقه بندي آنها جهت طرح در شوراي تامين استان.

2.دريافت و بررسي خط مشي ها و دستورالعمل هاي صادره از طرف حوزه ستاد وزارت كشور و شوراي امنيت كشور جهت طرح در شوراي تامين استان.

3. تنظيم صورت جلسات و مصوبات شوراي تامين استان به منظور ابلاغ به مراجع ذيربط و پيگيري آنها.

4.بررسي و پيگيري مصوبات شوراي تامين شهرستان ها و ارائه گزارش آنها به شوراي تامين استان و انجام اقدامات لازم در اين زمينه.

5. ارزيابي و تطبيق مصوبات شوراي تامين شهرستان ها با قوانين و مقررات، دستور العمل ها و سياست هاي عام امنيتي استان.

6. انجام امور مربوط به نگهداري اسناد و مدارك و مكاتبات شوراي تامين استان.

7.بررسي و انجام اقدامات لازم به منظور هماهنگي ارگان هاي امنيتي و نظامي و انتظامي و پيگيري اجراي مصوبات شوراي تامين استان.

8. پيگيري و انجام امور مربوط به حفاظت مستمر از اماكن و تاسيسات داراي طبقه بندي بويژه نقاط و تاسيسات حساس و حياتي.

9.شناسايي و پيگيري انجام امور مربوط به نقاط بحران خيز و افراد شرور و سابقه دار و نزاع هاي دسته جمعي و اتخاذ تدابير و اقدامات پيشگيرانه در رابطه با آنها و هماهنگي ارگان هاي اجرايي و امنيتي و انتظامي در اين زمينه.

10.پيگيري و انجام امور مربوط به حمل و استفاده از مواد ناريه مطابق با قوانين و مقررات مربوطه و هماهنگي با ارگان ها و سازمان ها و دستگاه هاي اجرايي ذيربط در اين زمينه.

11.پيگيري استقرار و ايجاد و يا انحلال پست هاي ايست و بازرسي و واحدهاي انتظامي به صورت دائم و يا موقت از طريق قوانين و مقررات مربوطه.

12.بررسي و تجزيه و تحليل رخدادها و گزارش هاي امنيتي و اجتماعي جهت ارائه به حوزه ستاد وزارت كشور و تهيه طرح هاي لازم جهت برنامه ريزي و پيشگيري از حوادث احتمالي.

13 رسيدگي به شكايات مردم از مامورين انتظامي و انعكاس آنها به مراجع ذيربط.

14. انجام اقدامات مربوط به كنترل و نظارت بر قاچاق كالا، اسلحه و مواد مخدر در استان.

15.پيگيري اجراي قوانين و مقررات مربوط به ورود و اقامت اتباع خارجي، احوال شخصيه در حوزه استان.

16.دريافت و ثبت گزارش هاي مربوط به تردد مجاز و غير مجاز اتباع خارجي در حوزه استان و انعكاس آنها به مراجع ذيربط.

17. انجام امور مربوط به تقاضاي تابعيت، ترك تابعيت، بقا تابعيت و شناسايي و استملاك اتباع خارجي و تكميل و ارسال مدارك مربوطه به وزارت كشور و ساير مراجع ذيربط.

18.انجام امور مربوط به پناهندگان و معاودان و اداره امور اردوگاه ها و انجام اقدامات لازم در جهت رفع نيازمندي ها، نواقص و معايب موجود از طريق مراجع مسئول.

19.مطالعه و بررسي در مورد نيازمندي ها و تامين رفاه و برقراري مستمري پناهندگان معاودان و رانده شدگان و همچنين امور مربوط به اشتغال و آموزش آنها و تهيه گزارش هاي لازم در اين زمينه جهت اتخاذ تصميم متقضي.

20. انجام امور مربوط به ازدواج اتباع بيگانه با بانوان ايراني.

21. تشكيل كميته هاي فرعي جهت رسيدگي به امور مربوط به وضعيت پناهندگان، ‌معاودان و غيره.

 ارسال به دوستان  |  | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 5179
 

 
    
 
   
 


کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.