استاندار همدان: طرح آبرسانی به ۷۲ روستای محروم استان اجرا می‌شود

image_2022_6_21-12_39_36_826_f86.jpg

استاندار همدان گفت: طرح آبرسانی به ۷۲ روستای استان که دارای مشکلاتی در بحث تامین آب شرب موردنیاز هستند، در راستای پروژه محرومیت زدایی از روستاها و با انعقاد تفاهم نامه همکاری سپاه پاسداران و خیرین، به زودی عملیاتی و اجرا می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری همدان، علیرضا قاسمی فرزاد در آیین بهره‌ برداری از ۱۹ پروژه آبرسانی به روستاهای محروم استان همدان، افزود: در همین ارتباط تفاهم‌نامه اجرا طرح میان قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با خیر آبرسان حاج «اکبر ابراهیمی» برای اجرای عملیات آبرسانی به ۷۲ روستای محروم استان همدان که فاقد تاسیسات آبی هستند، امضا شد.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح گامی عملی برای آبرسانی به مناطق روستایی استان همدان است، تصریح کرد: براساس تفاهم نامه منعقده، این خیر بزرگ به عنوان پدر طرح های آبرسانی کشور ۱۶۰ میلیارد تومان هزینه آبرسانی به ۷۲ روستای محروم استان همدان را تامین و پرداخت کرده است. 

استاندار همدان با اشاره به اینکه امروز ۱۹ پروژه آبرسانی روستایی شامل ۱۲ روستای شهرستان نهاوند و ۶ روستای شهرستان فامنین به بهره برداری رسید، گفت: برای اجرای طرح آبرسانی به این روستاها، ۳.۴ میلیارد تومان از طرف خیر نیکوکار حاج اکبر ابراهیمی و پنج میلیارد تومان نیز از طریق دستگاه‌های اجرایی استان تامین و پرداخت شده است.

قاسمی فرزاد در ادامه با گرامیداشت سالگرد شهادت شهید مصطفی چمران، گفت: این شهید والامقام نه تنها شخصیت علمی برجسته‌ای داشت بلکه سیاستمداری در میدان جنگ بود که صادقانه و خالصانه در مسیر انقلاب و خدمت به مردم گام برمی داشت.

وی با اشاره به اینکه حاج اکبر ابراهیمی نیز به عنوان پدر آبرسانی به روستاها و همچنین مدرسه ساز از جمله بزرگترین خیرین کشور است، تصریح کرد: طرح آبرسانی به هزار و ۹۰۰ روستا در محروم ترین نقاط ایران با هزینه این خیر اجرا شده و بیش از ۲۵۰ مدرسه نیز در کشور ساخته است.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: این خیر بزرگوار همچنین ۲ هزار و ۵۰۰ خانواده مستمند را تحت پوشش خود دارد و ماهیانه برای هر یک مبلغ ۸۰۰ هزار تومان پرداخت می کند.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه حاج اکبر ابراهیمی در حوزه های علمیه و نیز در توسعه حرم عبدالعظیم اقدامات ارزشمندی را انجام داده است، افزود: وی به عنوان کارآفرین برتر کشور و صادرکننده کالاهای با کیفیت، بیش از ۳ هزار کارگر را نیز به عنوان شاغل در مجموعه های تولیدی تحت حمایت دارد.

image_2022_6_21-12_39_13_591_o2N.jpg

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی