معاون استاندار همدان: کارتخوان هوشمند در ۹۲ درصد نانوایی‌های استان نصب شده است

hamedanjavan_7.jpg

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: از مجموع هزار و ۸۰۰ واحد نانوایی فعال در این استان، کارتخوان هوشمند مخصوص خرید(اصلاح یارانه) در ۹۲ درصد واحدها نصب و فعال شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری همدان، ظاهر پورمجاهد اظهار داشت: این دستگاه در هزار و ۷۰۰ نانوایی استان همدان نصب و سامانه مرتبط به فعالیت آن برای عرضه نان و دریافت مبلغ نیز به صورت کامل فعال شده است.

وی تصریح کرد: ۱۵۰ واحد خبازی باقیمانده(معادل هشت درصد نانوایی‌های استان) نیز به دلایلی همچون نقص و یا دقیق نبودن اطلاعات هویتی(کد ملی، کدپستی و اطلاعات شماره حساب بانکی)، فوت مالک واحد، اجاره دادن نانوایی و همخوان نبودن مشخصات فرد فعال در این محل با مشخصات درج شده در جواز کسب، تاکنون این کارتخوان های هوشمند را دریافت نکرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه عرضه نان حتما می بایست با استفاده از این کارتخوان هوشمند باشد، تصریح کرد: عدم استفاده از این سامانه برای فروش نان و دریافت وجه به صورت نقدی به ضرر خبازی ها است چراکه سهمیه آرد مصرفی براساس مستندان ثبت شده در این سامانه(تعداد فروش) تخصیص یافته و واگذار می شود.

وی اظهار داشت: در همین راستا و با همکاری بانک سپه، سازمان صمت و شرکت غله و با توجه به غربالگری نانوایی‌های استان همدان، به واحدهای فاقد مشکل مجوز شاپرک(نصب کارتخوان) ارائه شده و دستگاه کارتخوان هوشمند نیز در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

پورمجاهد تاکید کرد: واحدهای خبازی که به دستگاه کارتخوان هوشمند مجهز شده اند می بایست برای عرضه نان حتما از این سامانه استفاده کنند و در پایان هر روز به تناسب عملکرد نانوایی، ۱۵ درصد درآمد روزانه به حساب صاحب کارت‌خوان واریز می‌شود.

به گفته وی، اگر در جریان فعالیت نانوایی و استفاده از دستگاه کارتخوان هوشمند، مشکلی بروز کند، موضوع از طریق مالک واحد(کانال ارتباطی در شبکه مجازی) اعلام و بلافاصله تیم کارشناسی بانکی برای رفع مشکل اقدام و در صورت لزوم به محل اعزام می شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان، «مستند سازی عملکرد نانوایی، رعایت دقیق نرخ مصوب، تنظیم پخت متناسب با سهمیه مربوطه، جلوگیری از عرضه خارج از شبکه، قاچاق و خرید و فروش غیرمجاز آرد» را از جمله مزیت های قبال توجه استفاده از کارتخوان هوشمند برشمرد.

پورمجاهد با اشاره به لزوم همکاری نانوایی ها و مردم برای اجرای این طرح، گفت: با توجه به اهمیت اجرای این طرح و براساس قانون با واحدهای خبازی متخلف(عدم اجرای دستورالعمل ها و بی توجهی نسبت به استفاده از سامانه هوشمند) در زمینه اجرای این طرح برخورد خواهد شد.

معاون اقتصادی استاندار همدان تصریح کرد: طرح استفاده از کارتخوان های هوشمند برای عرضه نان در راستای هدفمندی یارانه ها و اصلاح روند گذشته در سراسر کشور اجرا می شود.

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی