هشت هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ۱۹۶ طرح در سفر رییس جمهور به استان همدان ابلاغ شد

169614959.jpg

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان گفت: هشت هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای ۱۹۶ طرح در سفر رییس جمهور به این استان پیش بینی و ابلاغ شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری همدان، ظاهر پورمجاهد در شورای اشتغال استان همدان اظهار داشت: پیش از حضور رییس جمهور در استان همدان ابتدا لیست طرح های نیازمند تسهیلات بانکی جمع آوری که به ۱۹۶ طرح تولیدی، صنعتی، کشاورزی و گردشگری با ۱۰ هزار میلیارد تومان رسیدیم که این طرح ها در مرحله اول تایید و به استان ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر این در گام دوم موانع و مشکلاتی پیش روی طرح های در دست اجرا در سطح ملی، دسته بندی و به وزارتخانه های مربوطه ابلاغ و در جلسات هماهنگی سفر ریاست جمهوری هم طرح موضوع شد ادامه داد: یکسری موانع و مشکلات پیش روی طرح ها استانی بود که باید در استان گره گشایی می شد که با برگزاری جلسات منظم و مستمر، برای رفع این موانع تلاش شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان خاطرنشان کرد: رفع موانع یکسری از طرح ها با توجه به تفاهم نامه های منعقد شده با هلدینگ های بزرگ کشور نظیر شستا و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)، در سفر رییس جمهور طرح و بر ضرورت تسریع در کارها تاکید شد.

وی اضافه کرد: ۱۹۶ طرح معرفی شده در سفر هیات دولت شامل ۸۳ صنعت معدن، ۵۵ طرح کشاورزی، ۱۸ طرح صنایع دستی و گردشگری و ۴۰ طرح مربوط به بخش خدمات است که هشت هزار میلیارد تومان به این طرح ها و ۲ هزار میلیارد تسهیلات برای ازدواج تعلق گرفته و به تفکیک بانک ها ابلاغ شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان ادامه داد: به جز ۱۹۶ طرح، برای ۵۹ طرح دیگر به میزان چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان مجوز و دستور رییس جمهور نیز دریافت شده است که حوزه اجرایی پیگیر این طرح ها بوده و در حال مذاکره به بانک ها هستیم.

پورمجاهد درباره سهم هر شهرستان از تسهیلات سفر هیات دولت با توجه به ۱۹۶ طرح مصوب شده در این سفر و ۵۹ طرح جدید دیگر اظهار داشت: جدول سهم شهرستانی مهیا و به زودی دفتر اقتصادی استانداری به صورت کتبی به مسئولان ابلاغ می کند.

وی تاکید کرد: تسهیلات سفر در صورت وارد کردن مشخصات کامل طرح های بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی، اعتبار پیش بینی شده، میزان سرمایه گذاری، مجوزها و مجری طرح در قالب نرم افزار بهین یاب و کارا پرداخت می شود بنابراین با نامه نگاری نمی توان اعتباری جذب کرد.

معاون استاندار همدان افزود: باید این تسهیلات به طرح های بزرگ و اثرگذار بخش صنعت و معدن و کشاورزی هدایت شود تا اشتغال رسمی و پایدار در استان اتفاق بیافتد.

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی