18 اردیبهشت 1400 
 
مهمانان حاضر در سایت: 11
امروز: 11317
هفته جاری: 11317
ماه جاری: 170693
تاکنون: 17479740
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  رباني: وضعيت قرمز استان و پاييز سخت کرونايي را جدي بگيريم / پيک سوم جدي تر و خطرناک تر
 • رباني مهر مسئول کميته اطلاع رساني ستاد مديريت کرونا استان همدان وضعيت قرمز استان و پاييز سخت کرونايي را جدي بگيريم / پيک سوم جدي تر و خطرناک تر
 • تحليل روز

  سخني با مردم فهيم استان همدان :
  وضعيت قرمز استان و پاييز سخت کرونايي را جدي بگيريم / پيک سوم جدي تر و خطرناک تر

  رباني مهر
  مسئول کميته اطلاع رساني ستاد مديريت کرونا استان همدان


  پيک سوم کرونا را در حالي در استان همدان شاهد هستيم که اولا فصل پاييز است و بعلت تغيير آب و هوا و تغيير دما معمولا شرايط بسي سخت تر و بيماري بيشتر و از طرفي استان همدان هفت ماه وضعيت قرمز را نداشته است و هم اکنون دو هفته است که  وضعيت قرمز را تجربه مي کند، و متاسفانه آمار بيماران مبتلا و فوتي ها در استان در حال افزايش است و به نظر مي رسد پاييز سختي را در پيش رو داريم  و آژيرهاي خطر به صدا درآمده است.
  از ابتداي ورود اين ويروس به استان که اواخر سال قبل بود تا امروز،  آن چه باعث شد استان همدان شرايط بهتري نسبت به ساير استان ها داشته باشد رعايت پروتکل هاي بهداشتي از طرف مردم فهيم و فرهنگ دوست استان بوده است تا جايي که ميانگين رعايت پروتکل ها در استان همدان حدود85 درصد و بالاتر از ميانگين کشوري بوده است و حتي تعدادبستري ها تا حدود 110 نفر پيش رفت و به صورت کلي استان همدان در 7ماه شرايط قرمز را تجربه نکرد و کمترين تلفات را داشته است و توانست موج اول و دوم را به خوبي پشت سر بگذراند.
  اما متاسفانه با شروع موج سوم در استان همدان شاهد افزايش آمار بالاي ابتلا و فوتي ها بوديم و هم اکنون بيش از يک ميليون نفر از مردم استان پروتکل ها را رعايت نمي کنند و همين باعث شد که همدان در موج سوم شرايط سختي را تجربه کند و متاسفانه ظرفيت بيمارستان ها در حال تکميل شدن است .
  بيش از هزار نفر از کادر بهداست و درمان استان که هفت ماه سخت را پشت سر گذاشته اند به کرونا مبتلا شده اند و عليرغم تلاش و کوشش شبانه روزي اما متاسفانه بعلت کار و فعاليت زياد دچار مشکلات زيادي شدند و هر چه مردم بيشتر رعايت کنند به کادر و بهداشت خدمت کرده اند چون آمار بالاي بيماران باعث فشار زيادي به کادر بهداشت و درمان خواهد شد .
  به هرحال مردم استان همدان از گذشته تا امروز به داشتن فرهنگ غني و اصيل شناخته شده بودند و در شرايط فعلي رعايت پروتکل ها، استفاده از ماسک و رعايت نکات بهداشتي کمک بزرگي اول به خودشان، بعدافراد جامعه و کادر بهداشت و درمان است و تنها راه عبور از شرايط قرمز فعلي رعايت پروتکل ها،فاصله گذاري و پرهيز از حضور در اجتماعات و مکان هاي شلوغ و پرتردد است .
  اميدواريم مردم با درک اين شرايط خاص در جهت کنترل و مبارزه با کرونا همچون پيک اول و دوم بتوانند تاثيرگدارباشند و به زودي شاهد برگشتن به شرايط عادي جامعه و عبور از اين مرحله سخت و خاص تاريخي باشيم و جامعه اي سالم با شهروندان سالم به دور از هر گونه بيماري داشته باشيم . انشاا...

  من #ماسک مي زنم
  من#فاصله فيزيکي را رعايت مي کنم

  همه با هم تا شکست کرونا .....

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/07/20   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 8905
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.