18 اردیبهشت 1400 
 
مهمانان حاضر در سایت: 188
امروز: 11129
هفته جاری: 11129
ماه جاری: 170505
تاکنون: 17479585
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  پنهان‌کاري مبتلايان به کرونا عامل افزايش اين بيماري است
 • مسوول کميته اطلاع رساني ستاد مديريت کرونا استان همدان گفت: پنهان‌کاري بيماران در زمينه ابتلا به کرونا و حضور آنان در اجتماع يکي از علل اصلي افزايش اين بيماري است.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، اسدالله رباني‌مهر در کميته اطلاع رساني ستاد مديريت کرونا همدان افزود: يکي از مشکلات کنوني اين است که بسياري از افراد با وجود داشتن علايم کرونا نسبت به آزمايش به بهانه هاي مختلف امتناع مي کنند.

  وي بيان کرد: برخي به علت بالا بودن هزينه آزمايش، بي تاثير بودن ويروس در کاهش توان کار و فعاليت افراد و مسائل اقتصادي نسبت به حضور در مراکز براي ويزيت و آزمايش و رعايت قرنطينه خانگي مقاومت مي کنند.

  مسوول کميته اطلاع رساني ستاد مديريت کرونا استان همدان افزود: جولان افراد کرونايي در فضاي عمومي جامعه و مواجهه با ديگر شهروندان سبب افزايش ابتلا به بيماري و افزايش آمار فوتي ها به ويژه در قشر مُسن و سالمند شده است.

  رباني‌مهر ادامه داد: شرايط کنوني کشور و استان در زمينه کرونا خوب نيست به گونه‌اي که در زمينه مبتلايان مثبت و فوتي‌هاي کرونا با عبور از شرايط قرمز به وضعيت سياه نزديک شده است.

  وي با بيان اينکه آمار روزانه متوفيان کرونا در همدان بين 10 تا 15 بيمار متغير است افزود: با وجود افزايش اطلاع رساني درباره کرونا توسط رسانه ها، صدا و سيما، فضاي مجازي و شبکه هاي اجتماعي اما بي اعتنايي به دستورالعمل هاي بهداشتي رو به افزايش است.

  مسوول کميته اطلاع رساني ستاد مديريت کرونا استان همدان اظهار داشت: بايد با بهره گيري از روشهاي نو، ابتکاري و هنرمندانه در انعکاس اخبار مربوط به کرونا مردم را نسبت به اين بيماري و رعايت شيوه نامه هاي بهداشتي حساس کرد.

  رباني مهر بيان کرد: به تازگي شاهد توزيع کارت عروسي و دعوت از مهمانان براي حضور در اين مراسم‌ به ويژه در شهرهاي مجاور مرکز استان بوديم اما به بخشداري ها و فرمانداري ها نسبت به ممانعت از برگزاري اين مراسم‌ تاکيد شده است.

  وي اظهار داشت: با وجود ايجاد محدوديت‌هاي کرونايي برخي صنوف همچنان در حال فعاليت هستند که براي برخي از اين واحدها اخطاريه صادر و به مرجع قضايي معرفي شدند با اين وجود رعايت نشدن محدوديت‌هاي پيش بيني شده امکان شيوع بيماري را بيشتر کرده است.

  وي گفت: کادر درمان براي مقابله با کرونا مجاهدانه تلاش کرده حتي برخي از پزشکاران و پرستاران يک يا ? نوبت به ويروس کرونا مبتلا شدند بنابراين براي قدرداني از خدمات مدافعان سلامت و کمک به آنها براي مهار بيماري، مردم پروتکل‌هاي بهداشتي را رعايت کنند.

  وي از علوم پزشکي خواست به منظور اطلاع رساني درباره کرونا در تعامل با ساير نهادها براي تبليغات محيطي از ظرفيت تلويزيون شهري، نصب بنر در اماکن پر رفت و آمد، توليد کليپ و استفاده از بيلبورد بهره گيرد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/08/15   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 6909
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.