18 اردیبهشت 1400 
 
مهمانان حاضر در سایت: 19
امروز: 10728
هفته جاری: 10728
ماه جاری: 170104
تاکنون: 17479243
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: محدوديتي در پرداخت تسهيلات به معلولان نيست
 • استاندار همدان گفت: هيچگونه محدوديتي در پرداخت تسهيلات به معلولان توانمند در زمينه کار و فعاليت، وجود ندارد.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، سيد سعيد شاهرخي در جلسه بررسي وضعيت بيماران پروانه‌اي (اي-بي) اظهار داشت: انجمن‌ها و نهادهايي که از معلولان حمايت کرده و آنها را در مجموعه خود به کار گيرند مورد حمايت و پشتيباني قرار گرفته و تسهيلات ويژه به آنها پرداخت مي‌شود.

  وي از مديران دستگاههاي اجرايي خواست نسبت به کارگيري معلولان و رعايت سهميه استخدامي پيش بيني شده براي اين طيف نظارت کنند چرا که معلولان حق و سهمي بر گردن مسوولان دارند و بايد نسبت به رفع مشکلات آنها احساس وظيفه کرد.

  استاندار همدان گفت: خدمت به جامعه معلولان از سوي دستگاه‌هاي حمايتي و آحاد مردم از موضوع هاي با اهميت و از تکاليف شرعي و قانوني است و بايد توجه به نياز همنوعان به ويژه افراد داراي معلوليت همواره مورد توجه باشد.

  شاهرخي اضافه کرد: دولت به اين قشر توجه ويژه اي دارد همچنين مردم نوع دوست در قالب خيريه و سازمان هاي مردم نهاد در امر خداپسندانه حمايت از اين قشر، مشارکت و همکاري دارند.

  وي گفت: يکي از محورهاي مورد توجه دولت تدبير و اميد در حوزه بهزيستي و کميته امداد امام خميني(ره) توجه به جامعه هدف در زمينه ارايه خدمات و به خصوص افزايش مستمري بوده که چند برابر افزايش نيز داشته است.

  استاندار همدان بيان کرد: دولت به واگذاري امور به مردم توجه دارد و در اين مسير زمينه را نيز براي آنها فراهم کرده است به گونه اي که شمار سازمان هاي مردم نهاد در همدان از 273 به 570 سمن در سال جاري رسيده است.

   شاهرخي ادامه داد: علاوه بر کميت از نظر کيفي نيز به سمن ها توجه شده و سازمان هاي مردم نهاد در حوزه‌هاي مختلف درمان، اشتغال و ديگر موضوع‌ها فعاليت موثر دارند و اين ظرفيت به کمک دستگاه هاي اجرايي به ويژه بهزيستي آمده است.

  وي بيان کرد: براي تحصيل، اشتغال، مسکن و درمان افراد زير پوشش و مددجو بهزيست و کميته امداد برنامه هاي ويژه تدوين شده و دولت تسهيلات مناسبي براي افراد نيازمند به خدمات حمايتي مد نظر قرار داده است.

  استاندار همدان گفت: تاکنون 42 بيمار پروانه اي در اين استان شناسايي شده که 28 تن از آنها زيرپوشش بهزيستي هستند که بايد براي زيرپوشش قرار گرفتن تمامي اين بيماران به منظور بهره مند شدن از خدمات بهزيستي تلاش کرد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/08/15   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 7279
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.