18 اردیبهشت 1400 
 
مهمانان حاضر در سایت: 35
امروز: 11754
هفته جاری: 11754
ماه جاری: 171130
تاکنون: 17480100
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  شاهرخي: فرهنگ مشارکت تقويت شود / دامنه کارکرد شوراي فرهنگ عمومي بايد در جامعه تسري يابد
 • مهندس شاهرخي استاندار همدان شوراي فرهنگ عمومي استان گفت: با وجود هشدارها و تذکرهاي مکرر و متعدد هنوز 40 درصد مردم نسبت به بيماري کرونا بيگانه هستند و اين نشان از ضعف فرهنگي است که بايد چاره‌انديشي شود.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، مهندس شاهرخي شاهرخي، گفت: براي مقابله با بيماري کرونا نيازمند فرهنگ‌سازي و جلب مشارکت 100 درصدي مردم هستيم.

  او با تاکيد بر نقش شوراي فرهنگ عمومي در نظم پذيري، قانونمندي و جلب اعتماد عمومي گفت: در مقوله مبارزه با بيماري کرونا نيازمند طرح و ايده از سوي اين شورا هستيم.

   استاندار همدان افزود: دايره مسووليت اين شورا به وسعت تمام استان است و براي تمام مناطق نمي توانيم يک نسخه واحد بپيچيم.

  شاهرخي با تاکيد بر جامعه نگري در تصميم هاي شوراي فرهنگ عمومي گفت: در برخي شهرستانها مشکلات فرهنگي وجود دارد که بايد به صورت مجزا و تخصصي بررسي و براي رفع آن بکوشيم.

  او خاطر نشان کرد: در برخي مناطق استان خرده فرهنگ ها و رفتارهايي وجود دارد که نيازمند اصلاح و تغيير است که بايد مورد توجه قرار گيرد.

  استاندار همدان خروجي اثربخش را براي شوراي فرهنگ عمومي ضروري دانست و گفت: تصميمات ما در اين شورا بايد منطبق بر ارزشهاي ديني و انقلابي باشد.

  شاهرخي يادآوري کرد: براي ايجاد تغيير در رفتار و نگرش جامعه بايد براي جلب مشارکت و همراهي مردم تلاش کنيم تا موفق شويم.

  استاندار همدان يادآوري کرد: در چنين شرايطي نقش شوراي فرهنگ عمومي بسيار پررنگ است تا بتواند مردم را به قانون پذيري ترغيب کند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/08/26   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 7324
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.