استاندار همدان: طرح آبرسانی بلندمدت شهر همدان به زودی بهره‌برداری می‌شود

 169679887.jpg

استاندار همدان گفت: بر اساس پیش بینی مدیران و کارشناسان وزارت نیرو و در صورت نبود ایرادات و اشکالات فنی، طرح آبرسانی بلند مدت شهر همدان به زودی و تا پیش از فرصت تعیین شده توسط رییس جمهور (۶ مهر) بهره برداری می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری همدان، علیرضا قاسمی فرزاد در بیست و دومین نشست اعضای شورای تامین آب استان همدان افزود: بر اساس زمانبندی اعلام شده در سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان همدان (۶ مرداد) که برای بهره‌برداری از پروژه آبرسانی بلند مدت به همدان، ۲ ماه فرصت تعیین شد، این طرح به زودی و پیش از فرارسیدن زمان تعیین شده تا ۶ مهر بهره‌برداری خواهد شد.

وی ادامه داد: با همیاری و مساعدت کشاورزان و مشارکت افرادی که نذر آب داشتند، تعداد قابل توجهی از چاه‌های کشاورزی در مدار آبرسانی به شهر همدان قرار گرفته است.

استاندار همدان اظهار داشت: خط بای پس(گذرگاه) این طرح به طول ۱۶ کیلومتر، مراحلی پایانی آزمایش را می‌گذراند و تا سه روز آینده وارد مدار بهره برداری می شود که با بهره برداری از این خط ۱۶ کیلومتری، میزان اعمال قطعی های شبکه آبرسانی همدان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه طرح آبرسانی بلند مدت به همدان نیز مراحل پایانی خود را سپری می کند، تاکید کرد: مخازن ایستگاه های شماره یک و ۲ این طرح آبگیری شده است و پس از تایید کارشناسان و مهندسان ناظر، خط مابین ایستگاه شماره ۲ و سه مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: پیمانکار پیشین این طرح، ۱۷ کیلومتر از خط پایانی را سال‌های گذشته به صورت ناقص اجرا و بدون انجام اتصالات در پنج نقطه، لوله ها را در زیر خاک مدفون کرده و به شکل ناقص تحویل داده بود.

وی با بیان اینکه بخشی از تاخیر انتقال آب به همدان به خاطر همین اشکال بود، که البته وزارت نیرو پیگیری‌های حقوقی خود را در این زمینه انجام می دهد ادامه داد: با تلاش شبانه روزی دستگاه های مرتبط امیدواریم تا پیش از تاریخی که رییس جمهور اعلام کرده‌اند، این طرح به بهره برداری برسد.

قاسمی فرزاد با اشاره به مطرح شدن موضوعاتی در رابطه با آلودگی و وجود آرسنیک و فلزات سنگین در این آب، خاطرنشان کرد: بر اساس آزمایشات دانشگاه علوم پزشکی همدان و تهران ، وزارت نیرو و چند دستگاه دیگر که مامور شده بودند، در مجموع نتیجه آزمایشات این است که نگرانی ای در این زمینه وجود ندارد و به جرات اعلام می کنیم که تصفیه خانه شهید بهشتی و مهاجران جز تصفیه خانه های پیشرفته و مدرن ما هستند که می توانند همه آلودگی ها و فلزات سنگین را تصفیه و سلامت آب را تضمین کنند.

استاندار همدان اظهار داشت: خروجی آب یک آب سالم بهداشتی و با کیفیت خواهد بود که آزمایشات خروجی تصفیه خانه این موضوع را تصدیق خواهد کرد.

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی