همدان از استان های پیشتاز و پیشرو در ادبیات نوشتاری است

‍ ‍ فرماندار اسدآباد:

 همدان از استان های پیشتاز و پیشرو در ادبیات نوشتاری است

فرماندار اسدآباد گفت:استان همدان از استان های پیشتاز و پیشرو در ادبیات نوشتاری بوده و نویسندگان اسدآبادی هم کتاب های بسیاری را در زمینه شهدا و دفاع مقدس به رشته تحریر در آورده اند.

 سعید کتابی در آئیین رونمایی مستند "از خشت تا بهشت " روایتی از زندگی برادران شهید لطفعلی و عباسعلی جمور شهیدان شاخص امسال شهرستان اسدآباد که در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسدآباد با حضور جانشین معاونت تحقیقاتی ستاد کل نیروهای مسلح کشور و  مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان و دیگرمسئولین این شهرستان برگزار شد با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس از درخشان ترین  و بی بدیل ترین نقاط ارزشمند در 42 سال عمر  پرارزش  تاریخ  انقلاب اسلامی ایران به شمار می رود و هشت سال دفاع مقدس نقطه اوج ایثار و شهادت ایران اسلامی  است افزود: فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش های دوران دفاع مقدس را باید با انتقال به جوانان حفظ کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه در ژانر سینمای جنگ تفاوت نگاه را در سینمای جنگ ایران اسلامی با سایر فیلم های سینمایی جنگی کشورهای دیگر می توان به وضوح دید ادامه داد: رونمایی مستند "از خشت تا بهشت " روایتی از زندگی برادران شهید لطفعلی و عباسعلی جمور شهیدان شاخص امسال شهرستان بوده که به نحو ارزنده ای به ابعاد شخصیتی این عزیزان می پردازد.

کتابی با اشاره به برگزاری کنگره8000 هزار  شهید استان همدان در سال 1402  اضافه کرد:دبیرخانه تولید محتوا این این کنگره دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی بوده که از هم اکنون اقدامات خود برای تولید محتوا در کنگره را آغاز کرده است.

وی همچنین با بیان اینکه دانشگاه سید جمال مجموعه مفاخر  چهار اثر ماندگار با موضوع شهدای اسدآباد را در دست اجرا دارد، اظهار کرد: شهدای قراویز ،شهدای شنام ،شهدای شاخص امسال اسدآباد و نیز زندگینامه شهید محمد رسول رضایی دانش‌آموز شهید 13ساله اسدآبادی مجموعه مفاخر ماندگار در دست انجام این دانشگاه  به شمار می رود.

در پایان از مستند "از خشت تا بهشت " روایتی از زندگی برادران شهید لطفعلی و عباسعلی جمور شهیدان شاخص امسال شهرستان اسدآباد  رونمایی شد.

گفتنی است ؛شهیدان پاسدار جمور به عنوان دو برادر در عملیات های گوناگون شرکت داشتند و در کنار هم بودند تا اینکه سرانجام در تاریخ 26 دی ماه 65در شلمچه عملیات کربلای5 به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

شهیدان جمور هم در پشتیبانی و هم در عملیات های گوناگون شجاعانه و به عنوان گروهان خط شکن پیشرو بودند .

 

 روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسدآباد
۱۴۰۰-۷-۶

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی