مردم ایران قدردان از زحمات پزشکان و کادر درمان هستند و تلاش و زحمات آنان را در مقابله با بیماری کرونا از یاد نخواهند برد

جلسه ستاد کرونا در شهرستان اسدآباد در محل فرمانداری اسدآباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسدآباد دکتر حسین علی شرکایی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه از تلاش پزشکان و کادر درمان در درمان بیماران تشکر کرد و گفت:
مردم ایران قدردان از زحمات پزشکان و کادر درمان هستند و تلاش و زحمات آنان را در مقابله با بیماری کرونا از یاد نخواهند برد، وی با اشاره به اینکه وضعیت شهرستان در حال حاضر نارنجی است افزود: شیوع بیماری کرونا در جامعه سبب شده به این نتیجه برسیم که تنها راه مبارزه با بیماری کرونا افزایش واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.

شرکایی با بیان اینکه امسال در بحث تعطیلات و مسافرت های نوروزی نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری خواهیم داشت گفت: با توجه به اینکه در کل کشور دستورالعمل های کرونا و مسافرتهای نوروزی بصورت یکسان است از کنترل ورودی و خروجی های شهر و جلوگیری از تردد مسافرینی که کارت واکسن نداشته باشند خبر داد

فرماندار اسدآباد همچنین با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری تاکید جدی در بحث واکسن دارند گفت متاسفانه در بعضی اقشار مشاهده کرده ایم که تعداد انگشت شماری حتی دز اول واکسن را دریافت نکرده اند
این در صورتی است که مردم قبلاً جهت دریافت واکسن به کشورهای همسایه مراجعه می کردند و بحمدالله در دولت جدید از نظر واکسن به اشباع رسیدیم و توانستیم با مدیریت درست واکسن از طغیان پیک ششم در کل کشور جلوگیری کنیم و همچنین اسدآباد جلوگیری کنیم.

دکتر شرکایی به رعایت شیوه نامه های بهداشتی در تمام ادارات و دریافت دز سوم تاکید کرد و از آموزش و پرورش خواست که واکسن افراد زیر ۱۲ سال را با اطلاع رسانی به خانواده ها به اتمام برساند تا صددرصد جامعه هدف در اسدآباد واکسینه شده باشند.
دکتر صالحی رئیس علوم پزشکی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه اکثریت شهرهای استان همدان در وضعیت قرمز می‌باشند از وضعیت کاهشی بیماران بستری در اسدآباد خبر داد و گفت: حجم مسافرت‌ها در نوروز امسال افزایش خواهد داشت و ما با ورود مسافرین و مهاجرین اسدآبادی از استان‌های همجوار به خصوص استان های جنوبی با خیز بیماری در نوروز روبرو خواهیم شد، بنابراین از مسئولین و در روسای دستگاه‌های اجرایی خواهشمندیم که همچنان رعایت شیوه نامه های بهداشتی و آمادگی برای تعطیلات نوروز را مانند مدیریت بازار روزها، دستفروش‌ها، عروسی ها و تالار ها در اولویت کاری خود قرار دهند.
وی با اشاره به اینکه اکثریت بیماران بستری به حال وخیم حتی دز اول واکسن را دریافت نکرده اند گفت هر دز واکسن ۷ درصد از مرگ و میر ناشی از کرونا جلوگیری کرده و کسانی که واکسن دریافت نکرده اند احتمال درگیری کرونا و بستری شدن شان دو و نیم برابر افزایش پیدا کرده است.

و افراد با بیماری زمینه ای که واکسن دریافت نکرده اند ۵۰ درصد احتمال درگیری کرونا و مرگشان بالاست بنابراین از تمام بیماران زمینهای خواهشمندیم حتما جهت دریافت واکسیناسیون مراجعه کنند.

دکتر عظیمی معاونت بهداشت شهرستان اسدآباد هم در این جلسه یکصدوپانزدهمین هفته مبارزه با همه گیری کووید ۱۹ را با فرمایش مقام معظم رهبری آغاز کرد و گفت :
موارد ابتلا پیک امیکرون در کل دنیا از نظر مرگ و میر و ابتلا بسیار بالا بوده ولی در کشور ایران این پیک فروکش کرده و خوشبختانه شاهد روند کاهشی مبتلایان به این ویروس در کشور و اسدآباد هستیم.
عظیمی با بیان اینکه آخرین موارد بستری در اسدآباد شانزده مورد بوده که از این تعداد دو مورد مثبت کرونا میباشد،گفت:
در هفته گذشته طی ۴۸ ساعت دو مرگ و میر مشکوک ناشی از کرونا در افراد مسن را داشتیم که عمدتاً واکسن نزده بودند و مدت طولانی بود که در بخش آی سی یو بستری بودند.
عظیمی همچنین در ادامه تعداد تست های انجام شده رپید را ۴۲۱ مورد عنوان کرد که ۳۵ درصد از این تعداد یعنی هر سه نفر یک نفر رپید مثبت و
تعداد تست های پی سی آر را ۱۹۲ مورد اعلام کرد که از این تعداد ۵۶ درصد مثبت ،یعنی از هر دو نفر یک نفر به کرونا مبتلا بوده است.

وی در پایان جلسه به ارائه ، عملکرد فعالیت ها و شاخص های معاونت بهداشتی پرداخت و روند برنامه های در حال اجرا و شاخص های هر آیتم را ارائه کردند

1.jpg

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی