74 درصد جمعیت هدف ثابت شهرستان اسدآباد دُز اول واکسن خود را دریافت کرده اند

فرماندار خبر داد:

74 درصد جمعیت هدف ثابت شهرستان اسدآباد دُز اول واکسن خود را دریافت کرده اند

فرماندار اسدآباد گفت:تاکنون 74 درصد از جمعیت هدف ثابت شهرستان واکسن دز  اول و 46 درصد  جمعیت هدف ثابت واکسن دز دوم خود را دریافت کرده‌اند.

سعید کتابی در جلسه مدیریت پیشگیری از کرونا شهرستان اظهار کرد:با احتساب جمعیت سیار شهرستان که در حال تردد هستند 80 درصد  از جمعیت هدف شهرستان واکسن دز نوبت اول و 50 درصد  نیز  واکسن دز نوبت دوم خود را تزریق  کرده اند.

وی در ادامه با اشاره به واکسینه شدن 95درصد از  فرهنگیان و کارکنان دستگاه های اداری سطح شهرستان ،تصریح کرد:شهرستان اسدآباد دارای هفت هزار و 661 دانش آموز بین سنین 12تا 17سال بوده که از این تعداد دانش آموز تاکنون هفت هزار نفر معادل 91درصد واکسینه شده اند .

کتابی با اشاره به اینکه در حال حاضر شهرستان اسدآباد در وضعیت زرد با شرایطی کاملا شکننده به سر می برد خاطر نشان کرد:استمرار در رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان همچنان ضرورت دارد و قطعا در صورت رعایت پروتکل ها در رنگ بندی های جدید آینده بتوان به شرایط آبی رسید .

وی با تاکید بر بازرسی ویژه بازرسان دانشکده علوم پزشکی شهرستان از وضعیت پروتکل های بهداشتی مدارس سطح شهرستان خاطر نشان کرد:شهرستان اسدآباد دارای 208 مدرسه بوده که از این تعداد مدارس 16مدرسه دارای دانش آموزان بالای 300نفر بوده و هنوز فعالیت این مدارس آغاز نشده که به تدریج فعالیت این مدارس آغاز خواهد شد.

کتابی با بیان اینکه مدارس روستایی و حاشیه شهر با جمعیت پایین فعالیت خود را از ابتدای مهر ماه در شهرستان آغاز کرده اند افزود:به صورت تدریجی و اقتضائی مدارس شهرستان به سمت باز گشایی خواهند رفت.

وی همچنین با اشاره به اینکه تاکنون بر اساس آمار از جمعیت هدف ثابت روستاهای شهرستان 77درصد دز اول و 46درصد دز نوبت دوم خود را دریافت کرده اند ،گفت:روستاهای انگشت شماری که هنوز دارای کمتر از 70درصد پوشش واکسیناسیون هستند برای متوازن شدن با دیگر روستاهای سطح شهرستان سرعت  در روند و اقناع سازی اهالی این روستاها در واکسیناسیون ضرورت دارد. بازرسی جدی  مستمر از سطح تالارهای شهرستان ،تذکر جدی  به مدیران تالارها،توجه به تهیه و استقرار تهویه در کلاس های درس،اقناع سازی و فرهنگ سازی برای واکسیناسیون از دیگر مواردی بود که در این جلسه فرماندار اسدآباد به این موارد تاکید کرد و یاد آور شد: در حال حاضر 9مرکز ثابت در شهر اسدآباد و 50خانه روستایی و 10 مرکز بهداشت روستایی  و دو آمبولانس سیار برای واکسیناسیون در  سطح شهرستان فعال بوده که در صورت ضرورت  درمانگاه تأمین اجتماعی  نیز به این‌ موارد اضافه  خواهد شد ضمن اینکه هیچگونه مشکلی در واکسن و تهیه واکسن در شهرستان وجود ندارد.

 

◀️روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسدآباد
◀️کمیته اطلاع رسانی ستاد پیشگیری از کرونا شهرستان اسدآباد

9 آبان ماه 1400

 

WhatsApp_Image_2021-10-31_at_21.24.39.jpeg

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی