پرداخت ۳۷ میلیارد و ۹۰ میلیون تومان تسهیلات فرزندآوری و ازدواج در اسدآباد

پرداخت ۳۷ میلیارد و ۹۰ میلیون تومان تسهیلات فرزندآوری و ازدواج در اسدآباد

حسین‌علی شرکائی پنجشنبه ۱۷ فروردین‌ماه در نخستین شورای اداری شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: در سال گذشته توسط بانک‌های عامل شهرستان ۳۷ میلیارد و ۹۰ میلیون تومان تسهیلات شامل ۲۹۱۴ پرونده پرداخت شده است. وی با تاکید بر توجه به جوانی جمعیت شهرستان تصریح کرد: در حال حاضر به منظور جمعیت جوانی و ترغیب خانواده ها به فرزندآوری ۹۶ درصد هزینه درمان زنان نازا توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

 کاهش فوت و طلاق در اسدآباد طی سال گذشته

فرماندار اسدآباد از کاهش آمار فوت و طلاق طی سال گذشته در این شهرستان به نسبت مشابه سال ۱۴۰۰ خبر داد و یادآور شد: در سال گذشته ۶۰۴ مورد فوت و ۱۹۶ مورد طلاق در شهرستان اتفاق افتاده که تعداد ۱۱۶ نفر آمار فوتی ها و نیز ۵۰ نفر آمار طلاق شهرستان در سال گذشته به نسبت سال ۱۴۰۰ دارای کاهش بوده است. شرکائی در ادامه با اشاره به شعار امسال و نامگذاری سال ۱۴۰۲ از طرف مقام معظم رهبری با عنوان "مهار تورم، افزایش تولید" تصریح کرد: شعار سال جنبه تبلیغاتی ندارد بلکه براساس چشم انداز کشور و در امتداد شعار سال گذشته توسط رهبری تعیین می‌شود تا به افق پیش‌بینی شده برسد بنابراین همه مدیران در حدود وظایف و اختیارات خود باید در راستای تحقق شعار سال تلاش کنند. وی در بخش دیگری با اشاره به اقدامات انجام شده در شهرستان اسدآباد در سال گذشته و ضرورت تبیین این اقدامات، خاطرنشان کرد: در دهه فجر سال گذشته پس از ۴۴ سال مرکز خونگیری شهرستان اسدآباد به عنوان یکی از مطالبات چندین ساله مردم دیار سیدجمال الدین اسدآبادی با پیگیری لازم راه اندازی شد. نماینده عالی دولت در شهرستان اسدآباد ادامه داد: سال گذشته بزرگترین کارخانه کنسانتره آهن غرب کشور با اعتباری افزون بر ۱۱۰ میلیارد تومان و با اشتغالزایی ۷۰ نفر در شهرستان افتتاح شد که سرمایه گذار این طرح در حال حاضر به دنبال طرح توسعه پروژه خود و ایجاد کارخانه آهن اسفنجی است. وی گفت: در همین رابطه قرار است یکی از معادن شهرستان در اختیار این پروژه قرار بگیرد که در صورت راه‌اندازی پروژه آهن اسفنجی این کارخانه کنسانتره، برای بیش از ۱۰۰۰ نفر از جوانان شهرستان اشتغال ایجاد خواهد شد. شرکائی از تخصیص پنج میلیارد تومان اعتبار از محل سفر ریاست جمهوری به پروژه یادمان سیدجمال الدین اسدآبادی خبر داد و اضافه کرد: با تخصیص این میزان اعتبار تملک دو پلاک ثبتی پیرامون یادمان انجام شده و محوطه سازی طرح اجرا و ساماندهی لازم انجام خواهد گرفت.

 تحقق ۱۱۰ درصدی سهمیه اشتغال سال گذشته اسدآباد

وی سهمیه اشتغال سال گذشته این شهرستان را ۱۹۱۱ نفر برشمرد و افزود: از این میزان سهمیه سال گذشته هدفگذاری شده برای شهرستان تا پایان اسفندماه ۱۴۰۱ تعداد ۲۰۱۶ نفر اشتغال ایجاد شد که با افزایش ۱۱۰ درصدی نسبت به سهمیه تعیین شده برخوردار بوده است. فرماندار اسدآباد همچنین گفت: براساس مطالعات برنامه آمایش استان و نظام کار استانی در حوزه تخصصی کشاورزی در اسدآباد در سال گذشته در شهرستان اسدآباد ۷۰ هزار تن گندم تولید شد که ۴۵ هزار تن از این میزان گندم تولید شده توسط گندمکاران اسدآبادی به مراکز خرید تضمینی تحویل داده شد. وی با اشاره به تولید سال گذشته ۱۰۰۰ تن چغندرقند توسط چغندرکاران اسدآبادی تصریح کرد: تمامی مطالبات این چغندرکاران اسدآبادی به صورت صددرصدی پرداخت شده است. فرماندار اسدآباد از فعالیت پنج دانشگاه در این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر در این تعداد دانشگاه سطح شهرستان ۶۹۰۴ دانشجو مشغول تحصیل هستند و ۲۲۴ هیات علمی فعالیت دارند. شرکائی ادامه داد: میزان اعتبارات سال گذشته شهرستان ۸۳ میلیارد و ۸۱ میلیون تومان بوده که از این میزان اعتبار ۴۹ میلیارد و ۳۸۶ میلیون تومان آن معادل ۵۹ درصد اعتبار تخصیص داشته است.  

اختصاص ۹۳۰ میلیارد تومان اعتبار از محل سفر ریاست جمهوری به اسدآباد

وی خاطرنشان کرد: سفر ریاست جمهوری به استان همدان ۱۴ هزار میلیارد تومان برای این استان اعتبار به همراه داشت که از این میزان اعتبار ۹۳۰ میلیارد تومان به شهرستان اسدآباد اختصاص دارد.  

افزایش ۵۶ درصدی اقامت میهمانان نوروزی در اسدآباد

فرماندار اسدآباد در ادامه از افزایش ۵۶ درصدی اقامت میهمانان نوروزی در مراکز اقامتگاه های رسمی و غیررسمی و اضطراری این شهرستان در تعطیلات نورزی امسال خبر داد و اظهار کرد: در ایام تعطیلات نوروزی امسال ۱۰۶۱ نفر از میهمانان نوروزی در سطح مراکز اقامتگاه های رسمی، غیررسمی و اضطراری این شهرستان اقامت داشته اند.

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی