ضرورت بر‌خورد با گران فروشی و احتکار در اقدام مشترک تنظیم بازار

 

IMG_4691.JPG

ضرورت بر‌خورد با گران فروشی و احتکار در اقدام مشترک تنظیم بازار

فرماندار اسدآباد گفت:در اقدام مشترک تنظیم بازار بر‌خورد باگران‌فروشی ،کم‌فروشی و احتکار ضرورت داشته و از مهمترین مواردی است که باید مدنظر قرار گیرد.

سعید کتابی در کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار با اشاره به تشکیل کمیته مشترک تنظیم بازار به ریاست فرمانداری، دبیری تعزیرات و با حضور اعضا دستگاه‌های جهاد کشاورزی ،صمت،بسیج و اتاق اصناف اظهار کرد:پیگیری اجرایی شدن مصوبات کارگروه  تنظیم بازار،تدوین برنامه‌های عملیاتی برای نظارت  بر وضعیت بازار،برنامه‌ریزی برای استفاده حداکثری از نیروهای بسیج برای تنظیم بازار، آسیب‌شناسی برنامه‌های تنظیم بازاری شهرستان و ارائه راهکارهای مناسب برای نحوه ارتباط دستگاه‌های متولی بهبود تنظیم بازار ،تصمیم گیری برای نحوه اطلاع‌رسانی نتایج اقدام‌ مشترک در رسانه‌ها از شرح وظایف این کمیته بوده که هر یک از اعضای کمیته باید نسبت به انجام وظایف خود احساس مسئولیت کنند.

کتابی در ادامه با اشاره به حذف ارز ترجیحی تصریح‌کرد:با اجرای همزمان طرح  قطعا دولت اقداماتی چون تزریق افزایش یارانه،کارت خرید و یارانه معیشتی را در برنامه خود خواهد داشت و با حذف ارز ترجیحی باید با اقدام مشترک  تنظیم بازار مانع التهاب بازار در ابتدای امر بود.

  وی با بیان اینکه حذف ارز ترجیحی از نقش موثری در ثبات بازار برخوردار خواهد بود خاطر نشان کرد:بودجه ای که دولت برای 1401 در نظر گرفته  قطعا با اجرای آن در دراز مدت اثرات تورمی کاهش می‌‌یابد.

شناسایی و اطلاعات انبارها،توجه و نظارت ویژه به خریدهای کلان،ارتباط تنگاتنگ با اصناف و توجیه بازاریان و واحدهای صنفی، برخورد با احتکار و گران‌فروشی،ورود نیروهای بسیج برای کنترل بازار،کنترل بازار به صورت عملیاتی،تبیین محاسن اجرای طرح و اقناع سازی،جذب و پیگیری کالاهای اساسی توسط مباشرین،تداوم گشت های مشترک و نظارت ها  از جمله مواردی  بود که  فرماندار اسدآباد از اعضا  جلسه و دستگاه های ذی ربط جلسه خواستار شد.

کتابی با تاکید بر توجه ویژه به توازن بازرسی و نظارت‌ها بیان کرد:برای نظارت‌های دقیق و متوازن  پهنه بندی  گستره شهرستان ضرورت دارد.

◀️روابط عمومی فرمانداری اسدآباد

۲۰۲۲۰۱۰۸۱۴۴۹۲۷.jpg

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی