فرماندار در جمع مشاورین املاک شهرستان بهار:اجاره بهای املاک مسکونی باید با توان مستاجر همخوانی داشته باشد

صبح امروز جلسه کمیته تنظیم بازار شهرستان بهار با موضوع کنترل و نظارت بر تمدید قراردادهای اجاره با حضور مشاورین املاک سطح شهرستان در فرمانداری بهار برگزار شد.

فرماندار بهار در این جلسه با اشاره به دستورالعمل اجرایی سقف افزایش ۱۵ درصدی اجاره بها اظهار داشت: تکلیف دولت در حوزه مسکن تامین زمین برای ساخت مسکن است.

وی گفت مسکن یکی از حوزه‌هایی است که عدم نظارت دقیق بر آن منجر به ایجاد تلاطم در بازار شده و در معیشت مردم تاثیر مستقیمی دارد

نباتی با اشاره به مشکلات اقتصادی جامعه به خصوص مستاجرین گفت: ما اینجا جمع شده ایم که به مسئله و مشکل مستاجران کمک کنیم. مستاجران عموما از اقشار کم درآمد بوده و نیازمند توجه بیشتری هستند.

مشاوران املاک در تنظیم قراردادها وضعیت اقشار کم درآمد را در نظر بگیرند.

وی با اشاره به روند ثبت تمامی اطلاعات در سامانه امور مالیاتی ادامه داد: بر اساس مصوبه هیات وزیران و دستورالعمل های اجرایی حداکثر سقف افزایش اجاره بها نسبت به قرارداد قبل ۱۵ درصد است و بایستی اجرایی شود. همچنین بر اساس مصوبه تمامی اطلاعات قراردادها باید در سامانه ثبت گردد.

در این نشست تعدادی از مشاورین املاک شهرستان ضمن اعلام آمادگی برای اجرای قوانین و مقررات برخی ابهامات و اشکالات را مطرح نمودند

 

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

12 آذر 1401

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی