فرزادتیموری

معاون هماهنگي امور عمراني

169299595.jpg

 شرح وظايف و اهداف :

1. هدایت و نظارت بر ارگان های اجرائی در تهیه و تنظیم طرحهای زیربنای اقتصادی و عمرانی با توجه به تجارب و ضرورتها و نیازها و با در نظر گرفتن جهات اقتصادی , اجتماعی , فرهنگی و سیاسی استان .

2. بررسی و نظارت و ارزیابی مستمربر اعتبارات هزینه ای و  تملك دارائــــی های سرمایه ای و پیشرفت برنامه ها وطرحهای دستگاه های اجرائی تابع نظام بودجه استانی.

3. نظارت بر برنامه های عمرانی و گزارشگیری مستمر از پیشرفت برنامه های عمرانی روستاها و شهرها و اعلام عدم پیشرفت آنها به سازمانهای اجرائی مربوطه بمنظور رفع موانع.

4.نظارت كلی بر طرحهای عمرانی و فنی واجرای نظام فنی - اجرایی استان در چارچوب نظام فنی - اجرایی كشور دراستان .

5. انجام اقدامات لازم در زمینه تشکیل جلسات شورای آب ، شورای فنی استان و شورای برنامه ریزی و سایر شوراها و كمیسیون ها و كمیته های مربوطه برحسب مورد.

6.بررسی و تعیین صلاحیت و رتبـه بندی و ارزشیابی پیمانكاران ، مشاوران و كارشناسان استان و ارتقاء و تقویت ظرفیت كمی و كیفی آنها.

7. هدایت و نظارت بر ارگان های اجرائی در تهیه و تنظیم طرحهای اقتصادی و عمرانی با توجه به تجارب و ضرورتها و نیازها و با در نظر گرفتن جهات اقتصادی , اجتماعی , فرهنگی و سیاسی استان.

8. نظارت بر اجرای طرح های عمرانی و فنی ( تملک دارایی های سرمایه ای ) ملی و استانی و گزارشگیری از پیشرفت برنامه ها و ارزیابی آنها .

9. ارزشیابی اجرای پروه های تملک دارای های سرمایه ای ملی و استانی از لحاظ اثرات اقتصادی , اجتماعی و تجزیه و تحلیل آنها و انعکاس به مسئولین ذیربط .

10. تهیه و تنظیم گزارش جامع از عملکرد دستگاه ها  و ارزشیابی آنها در راستای  اجرای پروژه های عمرانی و آثار و نتایج اقتصادی اجتماعی  آنها به منظور استفاده بهینه در تدوین برنامه های ملی , منطقه ای و محلی .

11. بررسی های لازم و نظارت بر انجام مطالعات در زمینه اجرای طرح ها و برنامه های دستگاه های اجرایی و نهادهای انقلاب اسلامی استان بمنظور پیشبرد برنامه ها ی عمرانی و همچنین ارائه نظرات در این زمینه به شورای برنامه ریزی استان .

12. مطالعه و بررسی وضع مناطق روستائی و شهری استان از نظر امکانات و تسهیلات رفاهی بمنظور شناخت نیازها و اولویت بندی آنها و پگیری اعتبارات مربوط از منابع مختلف .

13.تهیه و تنظیم معیارها و ضوابط لازم برای تعیین اولویت های طرح های عمرانی در مناطق روستایی و شهری و همکاری با واحد های ذیربط در این زمینه با وزارت کشور.

14. نظارت و پیگیری بر امر تهیه و تنظیم گزارش جامع از عملکرد و برنامه های خاص منطقه ای و ارزیابی اقدامات انجام شده و تهیه حساب های منطقه ای و اعتبار ات مصرف شده و آثار اجتماعی و اقتصادی این برنامه ها در ناحیه بمنظور استفاده  در توسعه و افزایش و بهره گیری از این نوع برنامه ها .

15. هماهنگی و همكاری در زمینه برقراری اجرای نظام فنی – اجرایی در چارچوب مقررات و ضوابط مربوط .

16. نظارت و اجرای روش های مناسب بمنظور ترویج و تشویق در بكار گیری ضوابط و استانداردها و معیارهای فنی در دستگاه های اجرایی (دولتی ) و غیر دولتی .

17. بررسی و تعیین صلاحیت و رتبه بندی و ارزشیابی پیمانكاران و مشاوران و كارشناسان استان .

18. ارتقاء تقویت ظرفیت كمی و كیفی پیمانكاران و شركت های پیمانكاری استان .

19. بررسی و نظارت كامل بر اجرای طرح های تملك دارائی های سرمایه ای (ملی و استانی ) و عمرانی در چارچوب ضوابط مربوطه .

20.نظارت بر پروژه های عمرانی در مناطق شهری و روستایی از محل اعتبارات مختلف . 

21. تهیه قیمت های پایه استان و ضرائب منطقه ای با توجه به شرایط خاص هر منطقه و پیشنهاد به مراجع ذیربط برای تأئید .

22. مستندسازی تجربیات فنی و اجرائی به منظور بهره برداری مناسب و سهولت انتقال و اشاعه آن .

23. برگزاری دوره های آموزشی بمنظور بالا بردن سطح دانش و مهارت و آشنایی بیشتر دستگاه های اجرایی ، مشاوران و پیمانكاران با نظام – فنی اجرایی در زمینه طرح ها و ضوابط و آئین نامه ها و دستورالعمل های مربوطه .

24. اجرای تصمیمات متخذه در كمیسیون های مناقصه و بررسی و اظهار نظر در باره برندگان مناقصه در چارچوب مقررات مربوط .

25.نظارت و بررسی اعتبارات شهرداری ها و هدایت و راهنمائی های لازم در اتخاذ روشهای صحیح و رعایت اولویت ها در چاچوب طرح ها و برنامه ها .

26.نظارت و بررسی و اظهار نظر در خصوص برنامه ها اعتبارات و مسائل مالی سالیانه شهرداری ها كه به تصویب شورای اسلامی شهر میرسد.

27. بررسی موقعیت مناطق شهری و روستائی استان بمنظور دستیابی به نیازهای زیربنائی و تسهیلات رفاهی و برآورد اعتبار مورد نیاز و پیگیری لازم از طریق وزارت كشور .

28. انجام اقدامات لازم بمنظور حضور فعال در جلسات , مجامع , شوراها , کمیته ها , کارگروه ها و کمیسیون ها حسب مورد و همچنین در زمینه تشکیل آنها و نظارت بر تهیه و تنظیم صورتجلسات و پیگیری مصوبات .

29. هدایت امکانات و نیروها بمنظور پیشبرد طرح ها و پروژه ها و رفع موانع دستگاه های اجرائی استان .

30. نظارت بر اجرای طرح های تملك دارائی سرمایه ای بمنظور ارزیابی از نظر مطابقت عملیات و نتایج حاصله با اهداف و خط مشی ها و سیاست های تعیین شده و مقایسه پیشرفت كار با جداول زمانی و تنظیم گزارش لازم در این زمینه جهت پیگیری در جلسات مرتبط و اعلام نتایج به مراجع ذیربط .

31. پیگیری و اجرای وظایف مربوط به تبصره 66 قانون بودجه سال 1362 و آئین نامه مربوط به معادن شن و ماسه و خاك رس معمولی در سطع استان .

32. مطالعه و بررسی وضع روستاها و شهرهای استان از نظر تأسیسات رفاهی به منظور شناخت و تعیین نیازهای مالی و خدماتی روستاها و شهرداری ها و پیگیری تأمین آنها برابر مقررات .

33. همكاری و تهیه وتدوین  راهكارهای لازم در امور مربوط به حوادث پیش بینی نشده با دستگاه های اجرایی مربوط .

34. تعیین اولویت بندی طرح ها و برنامه ها و پروژه ها  از نظر مبارزه با خطرات ناشی از سیل برای تخصیص اعتبارات لازم .

 

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی